Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Proiect de lege cum comentati?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Proiect de lege cum comentati?

[ link extern ]

si legea ghiseului unic la MF

[ link extern ]
ccfccf, utilizator
gigelin a scris:

„În standardele noastre nu există activitatea de punere a ştampilei şi semnarea unui bilanţ. Acest lucru se practică, dar el poate conduce la evaziune fiscală.”

"În cazul firmelor mici, cum ar fi microîntreprinderile, alternativele sunt de a apela la o firmă specializată de contabilitate sau la un contabil autorizat care să facă întreaga muncă, nu doar să semneze bilanţurile."- adica la un cotizant ceccar!!!

Ne certam cine, cat si ce sa faca dar nu am auzit pe nimeni ca indiferent de formularea art.10 NU EXISTA VREO AMENDA PT. NEORGANIZAREA LEGALA A CONTABILITATII!!!!

Unde am mai auzit asta?.... la declaratia 101.... NU?