avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Activitate sachelariec

Activitate sachelariec

la un cabinet stomatologic pe persoana fizica (CMI) este necesara e-factura?
Sunt de acord
Dar sa.platesc la cursul normal nu la cursul de vânzare al băncii .Sunt pe persoană fizică.

adriandimitriu a scris:

Tranzactiile comerciale intre entitati romane sunt obligatoriu in lei. Regulamentul BNR nr. 1/ 1991. Exista si exceptii, dar nu cred ca va incadrati

De la Casa Auto Iași
Un Peugeot 30000 euro
Mi se cere să plătesc la o anume banca suma in lei asociata ratei de vânzare euro
Cumpăr pe persoană fizica

sachelariec a scris:

Vreau să cumpăr o mașină cu banii in mana
Mi se cere să plătesc la bancă banii la cursul de vânzare al valutei
Vi se pare normal?

Vreau să cumpăr o mașină cu banii in mana
Mi se cere să plătesc la bancă banii la cursul de vânzare al valutei
Vi se pare normal?
Conform ordonanței 4 cum pot verifica starea unei proprietăți, fi alt județ, alta decât locuință de domiciliu
multumesc de raspuns
Dar intrbarea mea era alta...eu ca persoana fizica cu un scm medical(nu e pfa..sunt persoana fizica comform unei legi speciale..si nu e caracterizata ca activitate economica)..trebuie sa-mi fac analiza de risc
Aceasta analiza trebuie facuta si de persoanele fizice sau numai de societati comerciale?

AM 41 ANI VECHIME SI SUNT MEDIC CU CABINETUL MEU
VARSTA ESTE DE 63 ANI
INTREBARE - DACA VREAU SA MA PENSIONEZ ANTICIPAT MAI POT LUCRA IN PROPRIA MEA AFACERE? sau nu mai am voie
Discuție Evaluator risc
Evaluarea de risc este valabila nummai pentru societati comerciale , sau si pentru cab medicale individuale-care sunt persoane fizice, la fel si Scm-urilecare sunt considerate tot persoane fizice