avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1490 soluții astăzi
Forum Activitate nuta stefan

Activitate nuta stefan

am o problema cu unchiul meu,pe data de 03 octombrie mama mea a decedat anul trecut si unchiul meu a pus stapanire pe mostenirea mea deoarece acum sase ani mama a dat o semnatura pt vanzarea unui teren aflat in proprietatea la amandoi nu are acte nici unul pe terenuri,casa etc.i-am cerut explicatia de ce a sechestrat partea mea si mia zis din cauza acelei semnaturi,mai pot face ceva sa-mi recuperez dreptul meu?
Răspuns la discuția vinzare teren agricol
nu am mai accesat de mult aceasta problema,actele de vanzare-cumparare de care zice domnul avocat se mai pot face fara semnatura prietenului meu deoarece din nefericire a decedat acum trei luni
un prieten a vindut un teren agricol acum 3ani,cel ce a cumparat terenul a facut un precontract prin care a achitat o parte din suma pe teren si a pus termen de incheiere a actelor intr-un an de zile dar a trecut 3 ani si cel ce a cumparat terenul a disparut fara urma si prietenul meu nu stie ce sa faca,poate sa-l mai vinda la altcineva?
ieri am primit un email precum ca am cistigat o suma de bani si felicitari
eu nu am jucat la asa ceva dar cred ca este o inselatorie,ce parere aveti?
Răspuns la discuția Ore neplatite
nu ve-ti rezolva nimic la itm deoarece nu-i intereseaza si eu am facut cred ca zeci de sesizari,am lucrat pe la mai multe firme si la fel este peste tot orele suplimentare nu poti sa nu le faci pt ca daca refuzi te da afara si vine altul si tot asa,nu observati ca in romania este totul posibil autoritatile nu pot face nimic pt ca sint sint foarte multi care profita din aceste situatii adica isi iau dreptul si daca lor le merge bine nu-i mai intereseaza de altii
cel mai bine cautati-va alt loc de munca
cred ca exagerati observ ca decit pe dumneavoastra va deranjeaza slujbele :D
e un lucru normal aproape toate bisericile au boxele scoase afara dar numai duminica ori in zilele de sarbatoare dar dumneavoastra aveti impresia gresita ca se aude tot timpul,incercati sa fi-ti mai explicit cind cere-ti un sfat pe viitorB-)
m-am inscris in acest program credeti ca este adevarat si cel mai important lucru credeti ca exista vreo sansa sa obtin green card?
Răspuns la discuția atacarea testamentului.
buna seara,am sa-mi spun si eu parerea dar nu te supara pt ca nu vei rezolva nimic vei putea ataca testamentul dar sansele de reusita sint foarte mici si spun asta deoarece parintii mei au patit c-am acelasi lucru,poti deschide o actiune judecatoreasca dar este pierdere de vreme si bani cheltuiti aiurea, parintii mei sau resemnat deoarece nu poti anula un testament fara a avea argumente solide si un avocat foarte bun deci succes si nu te supara pe comentariul meu eu am spus realitatea nu poti ataca ori anula un testament fara a avea argumente solide
puteti sa-mi recomandati un avocat din giurgiu si poate o adresa de email ori de telefon
in primul rind va multumesc pt toate raspunsurile pe care le-am postat pe forum la toti care ati raspuns si vroiam sa stiu cit poate costa un proces cu firma la care am lucrat si nu mia acordat drepturile salariale,va multumesc