avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters119694

Activitate ContSters119694

adica pt tentativa de omor daca va fii judecat pt fapta aceasta beneficiaza de noul cod penal?lamuriti-ma si pe mine cand se pune in vigoare va multumesc
sotul meu este la al5-lea mandat de arestare preventiva fara sa incheie rechizitoriul.cat timp cate mandate are voie sa-l tina sint niste declaratii impotriva lui date de niste martori mincinosi acuzat pe nedrept de tentativa de omor calificat avem avocat dar ma intereseaza si parerea dvs va rog sa ma ajutati va pot relata cu toate amanuntele totul cum s-a intamplat adevarul adevarat,va multumesc
sotul meu a avut o cearta cu un baiat care a venit la noi in fata portii sa se certe cu el,s-au luat la cearta sotul meu l-a alergat si l-a lovit cu un fier in mana,baiatul l-a dus la politie si i-a fc dosar pt cr v-am scris mai sus?dar avem martori ca baiatul acela a inceput scandalul si a autat cearta,va multumesc:sorry:
eu nu vreau sa-l scot din act asa mi-a spus si doamna notar ca suntem casatoriti legal si oricum are dreptul,este un bun in comun dobandit in timpul casatoriei dar fratii mei din cauza sotului vor sa ma dea in judecata pt ca s-au certat cu el si ei vor sa-l scot din acte pe sot
cand am primit act vanzare-cumparare de la mama eram casatorita legal,si sotul meu era plecat din tara dar am avut buletinul lui acasa si l-a trecut si pe el in act doamna notara dc vreau sa il scot pe sotul meu din act sa ramana doar pe numele meu actul se poate?ce proceduri trebuie sa urmez?sotul meu este de acord va multumesc:(
dar poate sa-mi fc el proces?daca eu l-am despagubit pe el si am chitanta autentica la avocat?sau vreunul dintre frati dc i-au cedat de buna voie partea mamei?cand a avut loc succesiunea?pt ca am actele care s-au incheiat si dovedesc c mama are toate partile si mi-a vandut mie dupa aceea si mama e de acord ca eu sa am act acolo
buna ziua ,dupa ce mama a fc succesiunea 2frati i-au cedat ei cota lor mamei,iar pe unul dintre frai l-am despagubit acum 4ani cu 50mil vechi,am chitanta la avocat,si mi-a cedat mie partea lui,dupa care mama a fc act vanzare cumparare cu mine,doar cu o singura clauza uzul fruct viajer sau cam asa ceva sa n-o pot da afara pana la moartea ei,acum fratele pe care l-am despagubit eu vrea sa ma dea in judecata ori pe mine ori pe mama sa fie actul ca la inceput sa-i dau eu mamei actul inapoi,astept raspuns urgent,va multumesc
buna seara am un SRL si nu am rulat nimic pe firma as vrea s-o vand se poate macar sa iau jumatate din banii pe care i-am cheltuit cand am infiintat-o eu sunt administratorul totul e pe numele meu va multumesc
buna ziua da este un contract de vanzare-cumparare eu am 3frati 2 dintre ei i-au cedat partea mamei la succesiune iar pe unul dintre frati l-am despagubit eu cu suma de 50mil si mi-a cedat mie partea lui apoi mama mi-a vandut mie am act autentic la notariat scrie clar ca mama mea burnei floarea imi vinde mie fiica ei si toate celelalte dar normal o sa merg la un avocat deocamdata nu sunt in tara
buna ziua va multumesc pt raspuns dar fratii mei vor acum s atace actul pe motivul ca nu stiau ca va fii actul lsi pe numele sotului meu pt ca eu sunt casatorita legal si cand am primit actul de la mama l-am specificat si pe sotul meu in acte,vor sa fc in asa fel ca sotul meu sa nu mai poata intra acolo noi suntem plecati in strainatate acum dc eu l-am despagubit pe unul dintre fratii mei si am act la mana si cu el semnat de el si de avocata el mai poate avea dreptul la partea lui care mi-a vandut-o mie de fapt?