avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 881 soluții astăzi
Forum Activitate gabi1111

Activitate gabi1111

Buna seara sunt o mama careia mi sa incredintat minoru dupa divort ( fara alte specificari) intrebarea me este DACA EU AM MINORUL INCREDINTAT PENTRU AL LUA CU MINE IN STRAINATATE IMI TREBUIE NEAPARAT SEMNATURA TATALUI? Multumesc.
buna ziua sunt o mama a uniu copil de 8 ani in urma cu un an am divortat si am si incredintarea minorului eu muncesc in italia si as vrea sa iau copilul cu mine intrebare-ce documente imi trebuie pentru al lua cu mine?
Răspuns la discuția juritic
nu nu am facut nici un act actele masini sunt pe numele meu dar ma interesa jignirile care mi lea adus si inregistrarile care le am pot folosi ca dovada intrun proces?
Discuție juritic
buna ziua sunt o femie care a ajutat un barbat (prieten intim) cu bani iam luat si masina dupa ceva timp aceea persoana sia gasit o alta doamna si cind vorbem cu el el nu recunostea ca sunt inpreuna eu am continuat sa sun sa port o discutie cu el despre problemele noastre dar el mereu isi schimba atitudineacind spunea cuvinte de jignire cind spunea cael vrea sa fie cu mine eu nu am inteles nimic niciodata si poate intelegem dar eu chiar timneam la acea persoana eu intre timp am toate convorbirile mele cu el pe telefon unde imi spunea azi una miine alta amenintari, injuraturi, vorbe frumoaseacum el nu recunoaste nici de bani nici masina intrebarea mea este;aceele convorbiri care le am inregistrate pot folosi drept dovada intrun proces( finca el a spus ca va folosi si martori falsi si eu chiar nu am martori pentru ca eu ce am facut nu am spus la nimeni si nu as putea sa bag pe cineva in incurcaturi) scuzatimi povestea dar vreau sa stiu daca am vreo varianta de a scoate adevarul la iveala
Discuție copi
buna ziua ma numesc gina sunt mama a unui baiat de 8 ani am divortat si am cerut incredintarea minorului (baiatului meu de 8 ani)care am si cistigato eu lucrez in strainatate as avea si eu o intrebare :eu vreau sa iau baiatul cu mine :imi trebuie samnatura tatalui pentru al lua cu mine in tara in care lucrez chiar daca am hotarirea de incredintare in favoarea mea multumesc
io lucrez in italia cu contract de munca acesti ani care lucrez se vor adauga pentru pensie
buna ziua sotul meu are carnet categoria b si la obtinut in romania in urma cu 1 an acum el ar vrea sa dea de camioane dar munceste in italia intrebarea mea este ar putea da examenul si in italia ptr carnet categoria camioane eu am auzit ca nu se poate trebuie niste atestate va multumesc
SE POT TRANSFERA BANI DE PE UN CONT DE LA O BANCA IN ALT CONT LA ALTA BANCA
Discuție contracte munca
muncesc de 19 luni in strainatate am avut concediu acum 5 luni ptr prima data acum vreau sa schimb locul de munca mar interesa am dreptul la bani de concediu pe cele 5 luni ce am muncit MULTUMESC
Discuție DIVORT
CIT TIMP POT FOLOSI NUMELE DE FAM.IN DOCUMENTE DUPA PRONUNTAREA DIVORTULUI