avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1010 soluții astăzi
Forum Activitate veronica ene

Activitate veronica ene

buna seara!imi expira permisul de conducere pe data de 06.11.2011adica duminica,eu merg abia luni sa depun actele.mai este necesar sa fac fisa medicala?

va multumesc!
1)buna ziua!am lucrat la o firma astfel:10.03.2008-09.03.2009 cu 20zile cfp ,cu 8ore/zi.
la alta societate: 01.10.2009-15.02.2010 cu 83zile cfp,cu 4ore/zi,la aceeasi soc dar cu alta functie:31.03.2010-01.01.2011 cu 22zile cfp,cu 2ore/zi.
2) intre timp in dec 2010sotul a deschis un pf(domeniul de activitate fiind pescuitul),un de am platit c.a.s la zi.mentionez ca sunt si eu asigurata.pescuitul nu a mers si in 20.06.2011 s-a angajat la o firma pe perioada nedet,cu 8ore/zi.
eu urmez sa nasc pe 30.12.2011-04.01.2012.
intrebarea mea este daca unul din noi poate beneficia de cresterea copilului?
va multumesc!
buna ziua!am deschis un pfa in decembrie 2010,cod caen 0311,am inceput activitatea in 03 martie 2011 si tot din 03 martie am si decizia de impunere la un venit estimat de 2000lei din care am impozit de 320/an.intrebarea mea este :cand trebuie sa merg la casa de sanatate si cat o sa am de plata?trebuie sa merg si la somaj,itm?
am adunat cateva facturi(de la stampila,registru de control),bon de benzina,bon de la facturie,chitantier.ce trebuie sa fac cu aceste acte si cum sa tin evidenta in sistem real?
buna seara!am si eu o rugaminte:daca puteti sa ma ajutati cu un model de contract comodat pentru o barca cu motor,caci imi cere la fisc,si nu stiu cum sa il fac.

va multumesc!
buna ziua.locuinta soacrei mele este de la tatal ei.are contract de vanzare cumparare unde este trecuta ea si sotul ei.la un momemt dat scrie drept clauza ca vanzatorul si-a rezervat dreptul de abitatie viagera pe intreaga locuinta.Va rog sa imi explicati aceasta clauza,ce inseamna asi asuma dreptul de abitatie viagera pe intreaga locuinta?
Discuție expert contabil
buna ziua! m-ar interesa si pe mine exemplu de examen pentru expert contabil?
sau bibliografie .....
cand am ridicat actele de la RC nu mi s-a dat CIF-UL.asta inseamna ca nu sunt platitor de tva,sau trebuie sa merg sa il cer?
Discuție sistemul real
buna ziuaimi puteti da o sugestie despre sistemul real?
registrul incasari si plati pentru pfa se inregistreaza la finante?
Discuție acte pfa
buna seara!ce acte contabile trebuiesc pentru pfa?
Răspuns la discuția nelamurire pfa nou
ce acte contabile imi trebuiesc?