avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Activitate farcas geanina

Activitate farcas geanina

In 1989 eram soldat la OTOPENI in urma incidentelor petrecute am fost inpuscat in cap si mi-am pierdut ochiul drept ,am muncit 18 ani achitandu-mi datoriile fata de stat acum primesc o indemnizatie speciala ,din cauza efotului mi-am pierdut partial si vederea la celalat ochi sa-mi transmiteti ce drepturi mai am si pot obtine in afara indemnizatiei pe care o primesc .Cu respect farcas stefanel
Discuție ridicare masina
Buna ziua, va rog cine poate sa ma ajute in legatura cu masina.Am achizitionat-o in leasing pe un contract de 5 ani pe data de 09.06.2011 trebuia sa termin de achitat leasing fiind in imposibilitate de plata am ramas restanta cu 4 rate in luna 08 2011 achit partial 4000 ron ramanand o diferenta de plata .Pe data de 09.08.2011 mi se ridica masina de o firma recuperare ,Am luat legatura cu cei de la Banca LEASING deoarece acolo am avut leasing si solicit o esalonare a diferentei de plata si pe data de 23 12 2011 primesc o recalculare pri care mi se aduce la cunostinta ca trebuie ,sa le achit 19000 ron (15000 facturi neachitate ,4000 ron penalizari pana la data de 23.12.2011),mentionez ca masina a fost ridicata abuziv in luna 08.2011.In luna dec.port o discutie cu cei de la Banca LEASING unde imi spun ca trebuie sa le achit 12000 si accept prin esalonarea pe un an de zile,ca mai apoi sa primesc refuzul cu o alta suma de plata .Ce pot sa fac,consider ca este batatie de joc a Banca LEASDIG Multumesc X-(
Buna ziua, in 2008 am luat un credit unde am pus gaj casa si magazin comercial ,de 3 luni am inchis magazinul din cauza lipsa lichiditati .Nu am platit banca de 3 luni ce pot sa fac pentru a nu pierde casa si magazinul .Va rog sa ma sfatuiti Mc
Discuție datorie leasing
Buna ziua .am un autoturism luat in leasing ,mai am de achitat 3 rate si sunt in imposibilitate de achitare .Pot obtine o esalonare ,s-au voi pierde masina MC
Discuție ajutor
Buna ziua ,pot esalona o datorie catre administratia fiscala ? Au pus sechestru pe cladire si aceasta este gaj la banca?
Răspuns la discuția proces
am incercat pe cale amiabila si au venit si au tergivesat acest dosar 3 ani de zile au crezut ca voi renunta deoarece in acest accident au murit ambii soferi si ei mi-au transmis ca vom cadea la intelegere si au trecut 3 ani si in final tot la proces s-a ajuns mc
Răspuns la discuția daune carte verde
Buna seara ,procesul se tine in Italia unde familia pasagerului a deschis proces si am inteles ca a primit 75000 euro urmand sa mai primeasca inca 355000 euro unde sunt cuprinse cheltuieli funerale daune pt sotie ,daune pt copil , dar cheltuielile mele de unde sa le recuperez?mc
Discuție proces
Buna ziua, in 2008 am avut un accident in Italia si am chemat in instanta firma de asigurari din portugalia si am primit citatie unde am fost informata ca primul termen este pe 24 iunie 2012 nu inteleg ce pot face sa prescriu termenul deoarece au trecut 3ani si nu au dorit solutionarea pe cale amiabila mc farcas geanina astept un raspuns
Buna ziua,va rog sa ma ajutati in urma unui accident in 2008 au murit ambii soferi in accident firma mea a suportat cheltuielile de transport din Italia in Romania a ambilor soferi accidentul a fost in Italia cand am solicitat la firma de asigurari despagubirea transportului m9 s-a comunicat ca familia pasagerului a primit despagubirea cu toate ca facturile sunt la mine si au fost efectuate de mine ce sa fac sa recuperez banii? Curespect astept ajutor Farcas geanina
Buna ziua ,in anul 2008 am cumparat un cap tractor din Germania ,l-am inmatriculat in Romania ,platind o taxa de 12300 ron .In anul 2009 februarie a fost implicat intr-un accident in Italia unde a fost lasat pentru demolare,mentionez ca capo tractor era euro 2 ,iar dupa demolare din Italia a fost radiat si din Romania doresc sa stiu daca pot recupera taxa de inmatriculare .Cu repect Farcas