avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 627 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters133679

Activitate ContSters133679

am si eu o intrebare.sunt divortata,in urma divortului copilul a ramas la mine prin hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila.vreau acum sa plec cu fetita in cipru la sora mea.am nevoie de semnatura tatalui sa fac pasaportul copilului
????multumiri anticipate
Discuție divort
am si eu o intrebare ma poate lamuri cineva?sunt divortata in urma divortului copilul a ramas la mn prin hotarare definitiva si irevocabila.sotul nu sa prezentat la divort la niki o infatisare si nu mai stiu nimik de el.acum vreau sa plec la sora mea in cipru.de ce imi trebuie acordul lui????multumiri anticipate
Răspuns la discuția divort
poi am probe,am martori dar el mia spus ca nu se va prezenta si ca sa stau linistita ca nu pot divorta fara acordul lui.stiu ca este posibil.cate termene poate dura????
Discuție divort
buna seara.am si eu o intrebare.sunt intr-un divort cu minori,azi am avut prima infatisare,paratul nu sa prezentat la infatisare iar urmatoarea infatisare e pe 29 noiembrie.vreau sa intreb daca niki atunci nu se va prezenta se va termina divortul sau se va mai da inca un termen????
Discuție divort
am si eu o nelamurire dc ma puteti ajuta?dupa cat timp de la bajarea dosarului de divort paratul primeste citatia?????/
Discuție divort
am si eu o intrebare.daca baj dosarul de divort acum (aujust) la cat timp va fi prima infatisare si care e term care se acorda ptr impacare?
Discuție DOSAR DE DIVORT
AM SI EU O INTREBARE.CND TE DUCI SA BAJI DOSARUL DE DIVORT TI SE DA VREUN FORMULAR SA-L COMPLETEZI????MULTUMIRI ANTICIPATE
buna seara .am si eu o intrebare.in urma cu ceva timp am parasti domiciliul unde locuiam cu sotul.din cauza neintelejerilor cu el mi-am luat copilul si m-am dus la parinti.i-am zis ca acasa nu ma mai intorc si voi divorta.parintii mei au zis ca ma sustin dupa care sau scjimbat ca nu ma vor divortata pe motiv ca le stric imajinea lor.acum vreau sa-mi iau copilul,sa ma mut la o prietena si sa baj divortul.ce probleme pot intampina?trebuie sa dau declaratie la politie ca parasesc domiciliul si plec in alt oras?????multumiri anticipate
am o prietena care vrea sa plece la sotul ei in strainatate.intrebarea ei este ce acte are nevoie ca sa poata lua fetita cu ea sa plece la sotul ei????stie ca poate trece copilu pe pasaportul ei dar mai e nevoiesi de altceva???multumiri anticipate
Discuție divort
ar mai fi o intrebare.sotul meu a zis ca el nu va semna actul de divort nikiodata.atunci ce se va intampla???mi se va acorda acest ordin prezidential????