avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1057 soluții astăzi
Forum Activitate e.ladislau

Activitate e.ladislau

Se mai poate prelungi dovada de retinere a certificatului de inmatriculare? Cum, unde si in ce conditii?
Procesul verbal de contraventie a fost contestat, inca nu a venit citatia de la judecatorie pentru primul termen.
Răspuns la discuția martor cu interese in proces
multumesc mult.
rog ajutor, sant reclamant intr-un litigiu de munca, parata a cerut proba cu martori, eu am fost de acord si judecatorul a aprobat proba cu un martor. Problema este ca martorul paratei este unul din membrii consiliului de administratie care a votat pentru desfintarea postului meu, cred ca martorul are interese directe in acest proces dar nu ma dus bibilica sa ma opun cand ma intrebat doamna judecator. Ce sa fac in continuare? Multumesc.
Răspuns la discuția renuntarea la judecata
paratul trebuie sa fie in sala ca sa ceara cheltuielei de judecata?
sant parte reclamanta intr-un dosar civil, si in data de 26 oct.2010 am primul termen, parata a depus cerere de amanare pentru angajare de aparator. Eu vreau la primu termen sa renunt la judecata, intrebarea este daca mai poate parata sa ceara cheltuieli de judecata avand in vedere ca a depus cerere de amanare pentru a angaja aparator, probabil nici nu va fi prezenta in sala. Multumesc anticipat
Va scriu in calitate de coplatitor al unui credit ipotecar, ratele la credit nu au mai fost platite iar banca care a acordat imprumutul a vandut creanta la o societate de recuperari. Proprietari nu mai vor apartamentul si nici sa plateasca ratele, societatea de recuperatori a trimis deja hartiile spre executoru judecatoresc pentru executare silita. Problema este in felul urmator - prin executarea apartamanetului sigur nu se va acoperi suma de bani datorata. Eu in calitate de coplatitor am si un apartament pe numele meu, exista posibilitatea sa-mi execute si mie silit casa, sau in calitate de coplatitor imi va pune poprire doar pe salariu? Va multumesc anticipat .mentionez ca nici nu voi putea recupera nimic de la cei pentru care sant coplatitor, vreau numai sa nu imi pierd casa
mentionez ca nici nu voi putea recupera nimic de la cei pentru care sant coplatitor, vreau numai sa nu imi pierd casa
Va scriu in calitate de coplatitor al unui credit ipotecar, ratele la credit nu au mai fost platite iar banca care a acordat imprumutul a vandut creanta la o societate de recuperari. Proprietari nu mai vor apartamentul si nici sa plateasca ratele, societatea de recuperatori a trimis deja hartiile spre executoru judecatoresc pentru executare silita. Problema este in felul urmator - prin executarea apartamanetului sigur nu se va acoperi suma de bani datorata. Eu in calitate de coplatitor am si un apartament pe numele meu, exista posibilitatea sa-mi execute si mie silit casa, sau in calitate de coplatitor imi va pune poprire doar pe salariu? Va multumesc anticipat
Cum puteam sa depun plangere impotriva proceselor verbale daca nu le aveam?
termenul de prescriptie sigur nu a intervenit, contestare la executare unde trebuie facuta? Eu cum sa dovedesc ca nu le-am primit? Multumesc.