avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriel Amironesei

Activitate Gabriel Amironesei

Daca ati acceptat succesiunea fara beneficiu de inventar, sigur ca nu puteti face nimic.
Insa daca nu ati facut asa ceva, ba mai mult ati renuntat la succesiune atunci ati facut o plata nedatorata si o puteti recupera, fireste fie de buna voie fie prin instanta.
Doar daca ii chemati in judecata pentru o actiune de "a face"prin care apoi sa-i obligati sa plateasca.
Sugestia mea este insa sa asteptati si eventual sa reveniti cu adrese.
Răspuns la discuția autorizatie de functionare
Sunteti obligat sa aveti si autorizatie de la Primarie, iar opinia mea nu este importanta atat valoarea amenzii cat mai ales intrarea d-voastra. in legalitate.
Răspuns la discuția titlu de proprietate
Da, puteti.
Răspuns la discuția RECUPERARE CREANTE
Asteptati, in cazul d-voastra. sa vedeti ce solutie da instanta, iar mai apoi in functie de aceasta, cu ajutorul unui avocat ori jurist veti face alte demersuri.
Răspuns la discuția sindicat
Nu atata vreme cat sunt raporturi de munca intre cei 2.
Insa poate limitat accesul in anumite zone, care nu au legatura cu activitatea sa de lider de sindicat.
Răspuns la discuția Sustinere financiara si tehnica
Opinia mea este ca...da.
Da poate in conditiile legii, numai ca vor intra in proces pentru a raspunde patrimonial succesorii sai.
Este posibil ca la dosarul cauzei sa nu existe un certificat de deces si certificate de mostenitor.
Răspuns la discuția Unde gasesc cartea de munca
Daca este tinuta de firma la care ati lucrat trebuia sa v-o returneze incepand cu 01.01.2011, daca nu ea se afla la ITM.
Pentru cel care are contractul suspendat nimic. Pentru cel care este numit ca Director general in locul celui devenit administrator cele specifice unui CIM.