avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate OVIDIU ALEXANDRU

Activitate OVIDIU ALEXANDRU

daca deschid o i.i pot sa-i dau orice nume?fiind o pensiune turistica as vrea sa aiba un nume cu specificuf locului.
urmeaza sa-mi deschid o pensiune turistica, si am ales ii, neplatitor de tva.dupa ce o utilez cu cele necesare si iau totul pe firma, eu imi pot recupere tva?daca cumpar o masina pe firma imi pot recupera tva? care sunt dezavantajele si avantajele firmei neplatitoare de tva?va multumesc
Discuție Codul CAEN 8690
ce activitati prevede codul CAEN 8690 ?puteti sa il prezentati mai detaliat va rog.

daca am terminat facultatea de psihologie si fac un master cu specializarea kinetoterapie si recuperare, am dreptul sa imi deschid un cabinet kinetoterapie?mai trebuiesc si alte cursuri de specializare? am cursul de masaj , si o sa termin asistent balneofizioterapie? va multumesc
Discuție cabinet masaj
si eu termin posliceala de asistenr bft, si vreau sa deschid un cabinet de recuperare medicala, dar fara doctor.vreau sa il deschid in techirghiol si cu camere de cazare.se poate fara doctor , am si curs de masaj
Răspuns la discuția Cabinet medical fizioterapie
si eu termin posliceala de asistenr bft, si vreau sa deschid un cabinet de recuperare medicala, dar fara doctor.vreau sa il deschid in techirghiol si cu camere de cazare.se poate fara doctor , am si curs de masaj
ce cursuri de perfectionare pot face dupa terminarea poslicealei de bft? pot sa imi deschid un cabinet singura sau am nevoie de colagorare cu un medic?am si cursuri de tehnician masor.as vrea sa lucrez si cu casa de asigurari de sanatate, intrucat cabinetul va fi in techirghiol.va multumesc
nu sunt de acord cu actul aditional bcr.banca nu imi ofera sansa sa hotarasc eu daca e bine sau nu. ce pot face ? daca nu merg sa semnez oricum banca hotareste in numele meu.am depus o cerere ca nu sunt de acord.ce as putea face mei departe?

daca fac colegiul de 3 ani de balneokinetoterapie din cadrul universitati ovidius din constanta am dreptul sa fac master? sau posibilitate de prelungire a studiilor ca pe diploma mea sa scrie licentiat in balneokinetoterapie?voi lucra ca asistent sau kinetoterapeut
daca fac colegiul de 3 ani de balneokinetoterapie din cadrul universitati ovidius din constanta am dreptul sa fac master? sau posibilitate de prelungire a studiilor ca pe diploma mea sa scrie licentiat in balneokinetoterapie?voi lucra ca asistent sau kinetoterapeut?