avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Activitate Magdalena Visoiu

Activitate Magdalena Visoiu

De ce nu-i dati in judecata?
Răspuns la discuția cum gasesc asociatul disparut
Cel mai bine ar fi sa excludeti asociatul in instanta!
Răspuns la discuția TERMEN DE INCERCARE
In cazul pedepsei cu inchisoarea cu suspendarea conditionata a executarii pedepsei termenul de incercare se compune din pedeapsa primita plus doi ani.
Răspuns la discuția titlul de comproprietate
Nu exista titlu de coproprietate.
Exista un titlu de proprietate cu mai multi proprietari care stapanesc in comun o anumita proprietate - numiti si coproprietari.
Fiecare coproprietar poate dispune de cota sa de proprietate cum doreste.
Adresez rugamintea utilizatorilor si consultantilor din forum sa imi indice pagini sau link-uri catre spete privitoare la culpa medicala.
In concret, clientul meu a fost operat la piciorul stang desi acesta era sanatos apoi l-au operat la piciorul drept dar au "uitat" sa ii scoata un rest dintr-o tija metalica, vizibila la radiografie. Bineinteles, s-a intamplat in Romania zilelor noastre...
Răspuns la discuția alocatie
Din luna urmatoarea celei in care s-a nascut si pana la implinirea varstei de doi ani.
Intre 2 si 18 ani alocatia de stat pentru copii se plateste in cuantum de 42 lei/luna.
Răspuns la discuția divort
Cheltuielile se platesc in masura in care au fost solicitate.
Răspuns la discuția partaj
Partajul este imprescriptibil cu doua exceptii : uzucapiunea de 30 de ani si existenta unui act de imparteala.

Răspuns la discuția anl
Persoana poate sa beneficieze de cererea facuta in timpul casatoriei dar nu cred ca acest lucru va schimba foarte mult sansele acesteia de a primi/ beneficia de un program sau de o locuinta ANL.
Poate sa faca o cerere noua in care sa declare o alta suma sau procent de avans cu care poate participa si, va asigur ca, sansele persoanei vor creste deoarece practica ANL este de a aproba cereri cu potential economic ridicat si nu neaparat cereri care au o anumita vechime de cand au fost depuse.
Solicitati executorului judecatoresc infiintarea unei popriri a veniturilor debitorului obligatie de intretinere.