avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Activitate pr1272

Activitate pr1272

Răspuns la discuția ajutor pt.mostenire
Multumesc,
Dar ce acte pot face: vanzare cumparare sau donatie?
Buna ziua,
Inainte de a doua casatorie mama mea a cumparat o casa, dupa aceia s-a casatorit. Ea are 1 copil el 1 copil. Dupa decesul mamei cum se imparte proprietatea?
Multumesc,
Astept raspuns.
Buna ziua,
Doresc si eu un sfat? Am cump.ap.la licitatie si acum cutia postala este plina cu scrisori de la diversi recuperatori, executori si ANAF pt.ca exista societati inregistrate la aceasta adresa.
Stie cineva cum pot anula prin instanta domiciliul din buletin si sediul social al societatile inregistrate la aceasta adresa?
Este nevoie sa apelez la un avocat?
Astept raspuns de la dvs.
Multumesc
Unde se pot depune documentatia pentru modificare apartament?
Multumesc
Suntem proprietarii unui apartament achizitionat prin licitatie la banca. Vechiul proprietar are adresa unde locuim noi in buletin. Cum putem sa-i anulam domiciliul din buletin?
Multumim
Am cumparat ap.la licitatie de la banca. Fostul proprietar nu a vrut sa predea imobilul, am apelat la executor acum avem hotararea definitiva si irevocabila pt.intrarea in incapere. Am mers la ap.cu politia si executorul - fostul proprietar nu a fost acasa, s-a dat un alt termen pentru a intra cu lacatusul autorizat, iar executorul imi comunica ca v-a inventaria bunurile gasite si mi le lasa in custodie. Este posibil asa ceva? Rog un sfat. Multumesc.
Buna seara,
O rugaminte daca poate cineva sa ma ajute. M-am angajat la o institutie privata ca arhivar, cunosc faptul ca ar trebuie sa primesc stimulent lapte sau citrice. Sefii au acceptat dar mi se cere o baza legala.
Discuție evacuare
Am cumparat un apartament prin licitatie scos de la o banca, dupa parcurgerea tutoror procedurilor vechiul proprietar nu vrea sa paraseasca locuinta si a dat in judecata ex.bancar spunand ca nu este autorizat sa vanda acest apartament. In aceasta situatie documentele de proprietate pe numele meu mai sunt valabile si care sunt procedurile pentru evacuare fortata?
Astept sfaturi si indrumare
Răspuns la discuția licitatie apartament
multumesc
Răspuns la discuția licitatie apartament
OPCI sector 3 Bucuresti - am fost cu actul de adjudecare de la banca, certificat fiscal ca am platit impozitul de proprietate si am solicitat transferul de proprietate in cartea funciara, iar functionarul ne-a cerut sa facem dovada ca fostul proprietar a platit taxa de transfer proprietate (afirmand ca nu-l intereseaza cine il plateste) numai dupa ce avem acea chitanta de la trezorerie sector 3 sa mergem sa depunem actele. Noi vrem sa stim daca se face transferul de proprietate fara a avea dovada platii taxei aferente de catre fostul proprietar?