avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Activitate cristioanabac12

Activitate cristioanabac12

m-a intereseaza daca sant si alte modalita-ti de a face un partaj,mediere in lipsa unei parti se poate?
sant divortat de un an de zile,fosta sotie lucreaza in irlanda.anul trecut a venit in tara sa-i semnez pt fetita sa plece in irlanda pe 2 sapt. in vacanta ,am semnat pt ca si fetita a vrut la mama ei.copilul nu a venit in tara nici pina in ziua de azi.am hotarare judecatoriasca de vizita cu luarea minorei la mine acasa.vreau sa precizez ca ancheta sociala pt copil sa facut in tara la adresa fostilor mei socri.cei de facut? va rog sa ma ajutati!
Discuție model apel
in general cum se formuleaza un apel model siunde trebuie predat?
Discuție taxe apel
cat costa tmbru si cheltuieli pt a face un apel?
am termen 30zile sa fac apel sau recurs la hotarare.am de platit pensie alimentara din urma dar as vrea sa stiu nu se ia in considerare faptul ca eu am platit bancile si alte cheltuieli comune in timpul despartirii noastre cat si in timpul divortului? cum se face un recurs sau apel si ce cheltuieli implica pt deschidere?va rog sa ma ajutati.
in intimpinare se trece daca ai pretentii la partaj? o fac fara a consulta un avocat,se face in 3 exemplare? multumesc mult!
Răspuns la discuția la pensia alimentara
sotul meu este cadru militar si la pensia de intretinere pt 2 copii nu i sa calculat norma de hrana si cateva sporurii care au zis cei de la unitate ca nu sunt permanente.
ma intereseaza cum pot raspunde ei in fata legii,stiu ca suna ca o razbunare dar acesti oameni mi-au facut numai rau.
timp de 7 ani eu am crescut un copil si alti pe baza certificatului de nastere au beneficiat de drepturile de mai sus mentionate,unde ma pot adresa daca am dovezi in acest sens?
nu se calculeaza norma de hrana si sporurile care nu sunt permanente,de ce? pe ce baza legislativa?multumesc mult!