avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate viorel69

Activitate viorel69

Detin srl - constructii rezidentiale si nerezindentiale, CAEN 4210. Ce documente trebuie pentru a putea autoriza firma. Doresc sa execut termosistem.
Buna seara! Detin o firma srl din 2006 fara profit si am 45 ani, as dori sa stiu daca pot infiinta un SRL-D. Multumesc!
Buna ziua! Am avut activitatea firmei suspendanta. Vreau sa o redeschid si as dori sa nu mai fiu platitor de TVA. Se poate odata cu redeschiderea activitatii? O poate face o persoana delegata sau trebuie numai actionarul firmei? Multumesc!
Daca deschid un PFA ce taxe si impozite voi avea daca am punct de lucru in srainatate?
In cazul suspendarii activitatii firmei mai era valabil ,,impozitul forfetar,,?Multumesc!
Buna ziua! Daca locuiesc la parter unui bloc care are lift trebuie sa platim pentru fiecare persoana intretinerea liftului? Noi nu folosim liftul. Daca nu ar trebui sa platim, cum am putea recupera banii dati pana acum? Multumesc!
Am autorizatie de constructie din august 2011 .Nu am inceput constructia.Cat timp este valabila?
Am carnet de conducere cat.B obtinut in Italia.Detin o remosca inmatriculata in ItaliaVolum 1400metri cubi Greutatate admisa de carare 970 de Kg ,masina este inscrisa in Romania greutatea proprie1545Kg greutatea totala2000Kg .Intrebarea este:Pot tracta remorca in Romania? Multumesc!
Discuție Furt
Am avut diverse scule si materiale in casa patronului meu, la subsol. Le/am lasat acolo la sfatul dumnealui. Daca au fost furate, exista posibilitatea recuperarii lor de la patron?
Buna ziua! Doresc sa deschid o Asociatie familiala sau Intreprindere Individuala. Daca sotia mea este in concediu de crestere a copilului poate face parte din asociatie?