avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1892 soluții astăzi
Forum Activitate rmarius

Activitate rmarius

Răspuns la discuția despre spatii comune la bloc
d-le Catalin se pare ca dta nu ai inteles intrebarea sau ai daramat/modificat pereti prin casa .Eu am cerut sa arate autorizatia de construire/modificare ,nu sa faca fiecare ce-i trece prin cap cu peretii pt ca pana la urma sunt si peretii mei in pericol.Si la etajul 8 crede-ma ca stai cu teama cand stii ca inconstientii au taiat peretii cum au vazut ei prin alte locuri dar fara sa aiba minimum de cunostiiinte in constructii, fiindca toti romanii stiu sa construiasca mai nou si dupa ei ....dezastrul(faiantari/ instalatori/electricieni).Asa ca mai lasa-ma cu "vecini bagareti" si da peretii construiti cu fier beton si sudati in colturi (in blocurile comuniste) sunt de rezistenta . Raspundeti la ce va pricepeti .

As dori si eu sa stiu daca cineva sparge pereti sau adauga pereti din rigips unde reclam sa-i verifice daca au autorizatie (nu ma intereseaza sa-i amendeze ci sa reconstruiasca ce darama , ca eu stau la ultimul etaj si la un cutremurwww.avocatnet.ro/images/smil...

Alta chestiune ar fi daca un vecin de la ultimul etaj mutat nou , cu multe relatii, vrea sa-si faca mansarda in dreptul lui pe terasa fara acordul vecinilor de palier , ce e de facut ?

Va multumesc .
Buna seara ! Am o nelamurire privind casa de pensii [Editat]. S-a depus un dosar de pensie cu toate actele doveditoare ( adeverinte pt. grupa 2, si celelalte acte necesare iesirii la limita de varsta) dar persoana a fost incadrata la partial anticipata cu penalizare cu motivarea ca pt. anii lucrati in grupa a-2-a intr-o cooperativa afiliata la UCECOM nu s-au gasit tabele nominale la UCECOM cu persoanele care au lucrat in grupa 2. Persoana s-a dus la angajator (Cooperativa) sa ceara acele tabele sa le duca la pensii , dar acestia au refuzat spunand ca ei nu trimit la UCECOM asa ceva . Ce e de facut? Unde ma adresez? Va multumesc mult!
Buna seara! Va rog sa ma lamuriti daca se mai da acele bilete CFR subventionate
cu 50 % pt. pensionari deoarece luna aceasta nu s-au mai dat odata cu plata
pensiei de stat. Va multumesc.
Buna seara! Am si eu o nelamurire: acum cateva zile s-a dat la stiri tv ca in parlament
s-a votat inghetarea pensiilor si a salariilor si mai ales anularea indemnizatiei de iesire la pensie , in 2012. Mama mea trebuie sa iasa la pensie de varsta in februarie 2012, asadar sa inteleg ca nu mai iese?
Va multumesc pentru rabdarea dvs, tuturor.
Răspuns la discuția NECLARITATE
Va multumesc tuturor.:)
Discuție NECLARITATE
Buna seara
As dori sa stiu daca parintii mei infiaza pe fata surorii mele , atunci ce grad de rudenie am cu fata infiata si ce drepturi are ea prin aceasta infiere :O:.
Va multumesc pentru intelegere ;).
Răspuns la discuția Grupa a II-a de munca
Va multumesc.=D>
Va multumesc=D>
Răspuns la discuția pensie anticipata 2011
Va multumesc.=D>