avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate SCA DARVIN

Activitate SCA DARVIN

Răspuns la discuția prescrierea pedepsei
se calculeaza simplu :) pedeapsa maxima plus jumate din pedeapsa maxima
Răspuns la discuția Sechestrul penal
=D> toata stima domnilor.

apropo nu trebuie sa divorteze, se poate face si un partaj conventional . Se poate divorta la Notariat mai nou. Insa dumneavoastra ne cereti sfaturi despre cum sa ocolim Legea sa inteleg ? :)

Instituirea sechestrului asigurator isi produce efectele in cazul valorificarii bunurilor supuse, doar asupra cotei parti a debitorului- inculpat.
Răspuns la discuția contract de vanzare-cumparare
1169 C.civ. -
Răspuns la discuția Despagubiri legea 10
Exista posibilitatea adresarii unei cereri avand ca obiect obligatia de a face in temeiul Legii 554/2004 dupa ce veti primi un raspuns la adresa prin care trebuie sa solicitati in prealabil inaintarea dosarului administrativ catre ANRP, termenul legal de inaintare a dosarului impreuna cu decizia Primarului se face in 30 de zile, de catre Prefectura .
Se poate contesta in temeiul dispozitiilor Legii 247/2005 raportat la cele ale Legii nr. 554/2004.
Instanta de judecata poate la solicitarea petentului sa anuleze in tot raportul de evaluare si sa dispuna, in cursul judecatii efectuarea unui nou raport de evaluare.
Răspuns la discuția venituri fundatii
sunt de natura pecuniara :)) cu o valoare economica evident !
Cabinet de avocat, angajez 2 avocati stagiari, preferabil membri ai Baroului Bucuresti. Cei interesati pot trimite un CV la adresa de e-mail mihai.teris@lawyer.com, data limita pentru trimiterea CV-urilor - 04.01.2011
Cerinte :
- capacitate de a asimila informatia rapid
- proactiv
- punctual
- cunostinte minime operare pc ( microsoft office)
Răspuns la discuția DEFINITIVAT 2010
de dreptul muncii ce sa mai zic..............
Răspuns la discuția DEFINITIVAT 2010
apropo de spetze, daca ii dam in judecata, cate sanse avem :)) ??? este evident ca unii dintre noi, majoritatea am venit pregatiti la acest examen, insa surpriza, nu se vrea ca noi sa promovam acest examen ! de ce ???
cum e posibil sa elaborezi o speta si tot tu sa-i dai o rezolvare grezita, ori incompleta !!! asta da inadmisibilitate.
Răspuns la discuția DEFINITIVAT 2010
prima speta la fam. a fost de bun simt si punctata ca atare in barem, speta a 2-a era evident !!!!!!!!!! ca este inadmisibila ! sau nu :)
INSA CUM MAMA DRA..CU sa cer eu inadmisibilitatea actiunii cad si eu ca parat am un interes ? si pana la urma urmei nici nu cred ca solutia corecta e inadmisibilitatea.
cine face aceste subiecte ?????????? hellllo.........................!