avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1887 soluții astăzi
Forum Activitate mamymeu82

Activitate mamymeu82

mama a decedat in 2010 decembrie.nu s a facut succesiune.acum se poate???
Discuție succesiune
mama a decedat in noiembrie 2010,nu s a facut succesiune....daca tata in acest moment
vrea sa instraineze(vanda)casa si pamantul....poate???
socrul meu are domiciliul in Brasov si o casa la Botosani,pt a o vinde de unde trebuie scos certificat fiscal??multumesc
Discuție Pensie urmas
sunt nascuta in noiembrie 1982,sotul a decedat in iulie 2011 am pensie urmas eu si copii mei de 3 respectiv 7ani.vat timp se acorda pensie mie??dar copiilor?multumesc!
bunica are pensie de urmas veterani de razboi
si plateste o taxa de 20 lei taxa A F D P R IMI POATE SPUNE CINEVA CE REPREZINTA SI DACA ESTE OBLIGATA SA O PLATEASCA???MULTUMESC
Răspuns la discuția Succesiune
unul din frati era in penitenciar can s a facut succesiunea,si ceilalti nu am stiut de succesiune dupa care tata a spus ca ne anunta cineva e succesiune,ar de atunci nu s a mai anuntat nimic.cei doi frati au facut succesiune pt ca aveau sa plece din tara si s au dus ei la notar inainte de a pleca ....dar daca noi nu am cedat nu mai avem parte dupa mama???si ei spun ca nu au facut pe ascuns ,ar numai ca nu si au at seama ca trebuie sa mergem toti...
Discuție Succesiune
mama mea a decedat in dec 2010,atunci tatal meu si doi frati au fost la notar si au facut succesiune,suntem 5 frati de toti ce s a intamplat cu partea noastra ramasa de la mama daca noi nu am fost la succesiune??
Răspuns la discuția Procura
are acte de italia
Răspuns la discuția Procura
avem o problema,buletin expirat,pasaport nu are
Răspuns la discuția Procura
am nevoie ca soacra mea sa faca ceva demersuri in locul meu in italia.si sa i fac eu o procura .ea este acolo,si nu am buletinul ei