avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Activitate justitiara13

Activitate justitiara13

Totusi, cine le da dreptul sa blokeze conturile, cum de au puterea asta
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
E grav, e foarte grav sa ajungi in situatia asta. Si eu sunt nedeplasabila, momentan. Normal ca am avut nevoie de procura pentru pensionare. Am avut noroc de notar intr-un timp relativ scurt si cu un onorariu decent, dar sunt foarte greu de gasit. Din aproximativ 10 notari sunati, unul singur a zis ca ma programeaza peste vreo luna. Poate rezolvati problema la electrica, telefonic
Sa știți ca ei lucrează de la un internet cafe și de câte ori se loghează, folosesc alt IP, în funcție de ce laptot I se oferă. E testat de mine și verificat

Florin Cornea a scris:

Politia il poate depista pe escroc foarte usor.Identitatea poate fi aflata dupa ID pe care il detine providerul de internet.Sa faca o plingere la politie si o sa afle ce conational se da drept general american.:)))

Va spun din proprie experienta, ca eram și eu sa cad victima unui astfel de escroc. Am verificat identitatea lui și era un tip care socializa cu mine de la un internet cafe, dintr o țară foarte săracă. Când I am spus adevărul s a suparat
Am nevoie de o dovada de la financiar și nu mi-o poate elibera, pentru ca nu sunt înscrisă la salubritate. Menționez ca nu am proprietate pe care sa plătesc aceasta taxa
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Atâta timp cât beneficiați de servicii, ele trebuiesc plătite. Bănuiesc ca aveți cablu TV și internet
Discuție formular 212
in conditiile in care prestez un job neinregistrat la fisc,as dori sa stiu daca pot depune formularul 212,pentru a fii in regula
Discuție Casa ANL
Bina ziua. Un prieten de-al meu, s-a căsătorit în urma cu 16 ani. În timpul căsniciei a dobândit o locuință de la primărie, tip ANL. În urma cu doi ani, a divorțat, donând casa prin notar fostei soții și în favoarea copiilor. Între timp, doamna a părăsit locuință, acumulând sume restante și fiind drebansata de la toate utilitățile, gaze, curent, apa, etc. Mai exista vreo șansă ca prietenul meu sa reintre în posesia apartamentului?
Căsătorită fiind, soțul meu a cumpărat o casa doar pe numele dansului, declarând la notar, ca nu este căsătorit. Am vreo șansă să am dreptul la partaj?
Răspuns la discuția retinere aeroport
cum e posibil,sa te elibereze o data conditionat,acum 15 ani si sa te mai cheme o data sa te mai elibereze?