avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate assbell99

Activitate assbell99

E foarte clar am taiat doi arbori,,vecinul a sunat la politie si mi s-a intocmit dosar penal!!
Am contract de vanzare -cumparare al unui teren la tara.Vecina sustine ca o parte din el ii apartine dar nu arata nici un act.Primaria declara ca nu poate sa spuna vecinatatile ci numai nr de metrii ai terenului.Cum pot afla daca are acte pe bucata de teren sau nu?
Plop si mesteacan
Am fost amendat si mi s,-a întocmit dosar penal pentru ca am tăiat doi arbori din curtea mea.
da,din mai 2015 casa de pensii este incapabila sa transfere 3 dosare pensii ;sunt 6 luni,vi se pare normal?Suntem 3 pensionari ,eu si doi parinti care nu avem pensia luata.Mama are cardiopatie ischemica,tata accident vascular,suntem in secolul 21 in Romania!!!!~!
mai raspunde cineva sau ne chinuim degeaba ,trebuie platit sa stiu sa ma retrag de pe forum?
Discuție Mutare pensie
cum pot sa mut pensia din cont CEC Bucuresti in cont CEC Arges daca m-am mutat in Arges ?
Unde ma pot adresa daca pana acum eu nu am cardul de sanatate emis,fiindpensionara?
daca am tranzactionat actiunile detinute si am incasat suma respectiva ce fel de impozit trebuie sa platesc si cum?Multumesc pentru raspuns
Discuție Scrisoare ANAF
Pe raza judetului Arges s-au primit dela ANAF scrisori in care se solicita plata suplimentara pe 2012 la asigurari de sanatate.Intrucat s-a achitat suma respectiva la timp nu inteleg de ce trebuie platit retroactiv o suma fixa ,468 Ron.Multumesc anticipat pentru lamuriri