avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1113 soluții astăzi
Forum Activitate selena666

Activitate selena666

Am si eu unele prtobleme, si as dori putin ajutor daca puteti. Am vandut o firma de cartier de net am primit o parte din bani cand sau facut actele, iar pe restul de bani am facut contract de imprumut cu persoana care avea sa-mi de-a banioi pe firma. Contractul a fost facut pe un termen de 18 luni si cu o data de primire a banilor pe 1 ale lunii, dar nu primesc banii la timp si de fiecare data ma rog de el sa mii de-a.......eu in septembrie plec din tara si pana atunci nu-mi da to-ti banii cum pot sa-l fac sa-mi de-a banii la timp si fara bataie de cap. Pot sa-l execut judecatoresc??? Asa scria pe imprumutul facut la notariat......dar cum si care sunt pasi care tre sa-i urmez...
Ca administrator al unei firme cum este mai avantajos sa imi fac contract individual de munca in firma sau sa fac contract de asigurari sociale?
Va multumesc.
Am facut un contract de vanzare-cumparare de spatiu pe persoana fizica. Acum mi-am infiintat o firma la sfarsitul lui 2004. Ce este mai bine de facut act de comodat la spatiu sau de inchiriat spatiul firmei?
Discuție Foarte urgent!
In cat timp de la infiintarea unei societati trebuie facut primul contract de munca pentru a nu se plati amenda. si cat este amenda? Apoi ce acte mai sunt necesare pt buna derulare a unei firme? Firma este un SRL in domeniul textile - import - export.

Multumesc!
Unde pot gasi mai detaliat despre toate aceste documente vamale? Un site, un ziar, o revista, orice mi-ar fi de folos. Multumesc.
Pentru infiintarea unei societati mai este valabil Statutul vechi sau a aparut unul nou? Ma refer la tot ce tine de o firma: domeniu de activitate, inregistrarea, sediu, asociati, etc...
Va multumesc.
Pentru infiintarea unei societati mai este valabil Statutul vechi sau a aparut unul nou? Ma refer la tot ce tine de o firma: domeniu de activitate, inregistrarea, sediu, asociati, etc...
Va multumesc.
Am si eu o intrebare. Se poate lucra in doua locuri diferite cu carte de munca? Care este minimul de luni cu care poate fi angajata o persoana?
Eu ca student ce avantaje am la infiintarea unei firme? Si cum pot trece firma mamei mele de pe numele ei pe numele meu? Am reduceri la ceva din documentele pe caretrebuie sa le obtin? De ce documente am nevoie pt a-mi infiinta o firma? Si de unde le pot obtine?