avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1020 soluții astăzi
Forum Activitate serbaniulian

Activitate serbaniulian

va salut, am si eu aceeasi problema, am o divergenta cu un magazin, am facut reclamatie la opc si am facut o poza in acel magazin tocmai pentru a putea demonstra celor de al opc. Mi s-a spus ca nu am vore sa fac poze, dar eu cum as putea demonstra celor de la opc fara poza ? Care e legea care specifica sanctiunile pentru poze in spatiul privat ? Sau pt ce sunt pasibil daca am facut poza ?astept raspuns . multumesc
Va salut

Vreau si eu un raspuns pentru problema mea pentru ca vad ca nu sunt singurul cu probleme de pe aici.....acum cativa ani am vandut o amarata de dacia 1310 unui cetatean cu care la momentul respectiv am facut un contract de mana, mi-a lasat nr telefon, etc si a ramas sa ne intalnim ulterior sa facem actele...va dati seama ca nu m-am mai intalnit, am pierdut actele, ba mai mult i-am dat si toate actele, am pastrat doar o copie dupa cartea de identitate a masinii si impozitul creste etc.

Intrebarea e cum dau eu de cel care detine masina acum pt ca, consultand baza de date de la asigurari am vazut ca masina inca mai circula, ?????

Macar de as putea sa o radiez de la fisc, dar neavand actele masinii exista vreo posibilitate ???
Astept pareri adecvate. Multumesc !