avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1910 soluții astăzi
Forum Activitate Sorinelbebe

Activitate Sorinelbebe

Discuție Pot Vinde.....
Pot vinde magaziul societatii in conditia in care acesta nu acopera datoriile societatii catre stat (mentionez ca Asociatul Unic este cercetat intr-un dosar penal ptr neplata a 1500 RON.reprezentand o parte din datoria Societatii) Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Partaj Amiabil la Notar
Daca tot dai un raspuns te rog zimi mai concret astfel:
1 Se inmaneaza cate un exeplar ptr fiecare parte?
2 Sau se inmaneaza un sg exemplar iar daca doresc 2 ar trebui sa platesc in plus 20 Ron reprezentand cel de-al 2 lea exemplar
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns cat mai concret referitor la urmatoarea problema:
la un partaj amiabil la notar cum se calculeaza taxa notariala ptr documentul de partaj
avand urmatoarea situatie: Datorii = 24.000 Ron reprezentand Credite bancare comune iar Bunuri comune tot de 24 000 Ron.Va rog insistent sa ma ajutati in aceasta problema cu un raspuns aproximativ(cam cat m-ar costa Partajul la Notar)
Răspuns la discuția care sunt costurile
va rog daca se poate sa imi mai rezolvati o nelamurire si anume:
am divortat de comun acord la notar urmand peste saptamani sa mergem la notra pentru ridicarea Certificatului de Divort insa problema este ca inca fosta sotie nu este de acord sa cadem de comun acord si asupra bunurilor din timpul casatoriei si anume ceva mobila cateva electronice si o masina nu noua, + 2 credite in valuare de 270 mil pe care le-am facut pe baza adeverintelor de salariat, am vb cu avocatul aceasta problema iar acesta m-a sfatuit sa o las in pace sa faca ea pasul prima spre Partaj .
D-stra ce ma sfatuiti? Multam ptr tot
Ce onorariu percepe un Mediator si care este rolul acestuia?
Discuție Ce inseamna...?
Am cazut de comun accord cu sotia la un divort de comun acord la Notar am semnat insa nu am inteles ce inseamna acea Nota de lichidare matrimoniala care se va face peste 30 zile. Mentionez ca in urma divortului amiabil urmeaza sa facem partajul bunurilor cat si a datoriilor comun . Va multumesc anticipat ptr. intelegere
Referitor la problema Divortului de comun acord la notar chear si cu un copil rezultat in urma casatoriei va spun sigur ca se poate efectua din punct de vedere legal numai ca asa cum ai primit sfaturi trebuie sa va prezentati personal cu sau fara avocat la notar sa semnati ptr depunerea Cereri insa pana la finalizare aveti un termen de 30 zile dar sigur se poate Divorta si la Notar
ms de sfat dar facand dovada ca sunt detinatorul unei garsoniere confort 1 sporit,un salariu garantat, ce sanse am de reusita?
Am un apartament cumparat cu 4 luni inainte de a ma casatori in actu de vanzare cumparare este specificat ca sunt necasatorit exista vre-o sansa ca fosta sotie sa ceara impartirea casei la partajul care urmeaza pe baza ca avem un copil si ca am stat 11 ani impreuna si ca s-au facut investiti spunind ca aduce martori ca a contribuit la modernizarea casei in timpul casatoriei
Am Cazut de comun accord sa ne despartim la Notar amiabil copilul in varsta de 8 ani ramanand la mama insa mi-am dat seama ca nu are o situatie de crestere si educatie chear asa roz ptr binele copilului ex: un salariu de 7 mil al fostei sotii plus alocatia care o platesc eu de 20 mil stabilita acestea 2 locuiesc intr-o camera care i-a acordato parintii in urma divortului ,mentionez caci in casa parintilor compusa din 3 camere,2 bucatari si o baie locuiesc 2 fam.si anume parintii fostei sotii,fratele ,sotia fratelui si copilul acestora si acum locuieste si sotia cu copilul de in total 5 majori si 2 minori in 3 camere . Cu stima