avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Activitate honey23

Activitate honey23

Buna seara! As dori sa întreb dacă vânzarea unei mașini intra in calcul pentru indemnizația de creștere a copilului???. Multumesc
Răspuns la discuția Indemnizatie
multumesc
Răspuns la discuția Indemnizatie
Voiam să știu dacă fac calculul din martie înapoi 2016 intra și indemnizația ..... Ar fi 10 luni venit indemnizație și venitul pe cele 2 luni lucrate ??????
Discuție Indemnizatie
Buna ziua ! Urmează să nasc în sept 2017. În martie am rămas fără serviciu. Până în ianuarie 2017 am fost in indemnizație cu primul copil. Mă puteți ajuta cu un calcul al indemnizației ptr cel de al doilea copil???? Mulțumesc tare mult.
Buna seara! In 26 ian 2017 urmează a-mi relua activitatea după ce-i 2 ani de concediu creștere copil. Urmează a naște al 2 le-a copil în sept 2017. Care este perioada de calcul indemnizație?? Se ia în calcul indemnizația??? Mai exact 85% din indemnizația primita pana la completare celor 12 luni??? Multumesc
Buna ziua, in sept 2017 urmează să nasc un bebe. In februarie 2017 îmi reiau activitatea suspendata inițial pt concediu ce crestere a copilului dar cu câteva ore pe luna. Îmi puteți spune cum se va calcula indemnizație ???inițial ptr primul copil am optat ptr un an , apoi am avut stimulent 6 luni iar apoi cu noua lege am mai avut indemnizație pana la împlinirea a 2 ani a copilului( până în Ian 2017) . Mulțumesc
Buna seara,

As dori sa ma ajutati cu niste raspunsuri daca se poate. Incep a va spune despre o societate a caror Actionari sunt in numar de 3 persoane Actionar a, b, c.
Actionarul a -11 parti, b-7 parti, c-2 parti. Actiinarii b si c cedeaza partile in favoarea actionarului a neavand nici o pretentie prin hotararea AGA, aceasta fiind publicata in Monitorul Oficial. Tribunalul hotaraste in baza informatiilor ANAF ca la data semnarii AGA, firma avea datorii si nu este recunoscuta cererea de cesionare a partilor. firma face dovada platii acelei creante si dupa aproape 2 ani ne trezim cu propriri pe contruri (asociatul b si c) cu aceeasi suma fiecare .Mergem la Finante(asociatul b) facem dovada platii si ne ridica proprirea... Acum intrebarea este ce se intampla cu aceea hotarare ???? Mai este valabila??? Mentionez ca firma este suspendata si are foarte multe datorii... Nici unul din partile care au cesionat partile nu au avut nici o activitate si nici nu mai doresc sa faca parte din aceasta firma .La ORC inca figureaza ca fiind actionari b si c. De unde sa incepem??? Am dori sa atacam acea sentinta pe baza informatiilor eronate ... la data sentintei era platita creanta de catre firma. Apoi de ce aceasta creanta a fost trecuta pe persoana fizica ?????

Multumesc mult

Georgiana B
Buna ziua,

Incep a va povesti ce mi s-a intamplat ieri la locul de munca ... Am 32 ani , lucrez in constructii, detin o functie de Analist Costuri si avand o experienta la locul actual de munca de aproape un an. Am un contract de munca pe perioada nedeterminata. Ieri seful meu mi-a spus ca se fac restructurari dar in acelasi timp va veni o alta persoana in locul meu de pe alt santier care are o experinta mai lunga in aceasta firma. Mentionez ca am aderat pentru programul prima casa si am achitat suma de 1500 euro. Vor sa imi dau demisia si sa primesc 2 salarii ..... Ce trebuie sa fac ... Sunt disperata.... Stiu ca nu este legal din partea lor

GB
Răspuns la discuția Carte de Munca
va multumesc mult
multumesc mult