avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Activitate gev

Activitate gev

@anatiti: nu pot vedea documentele chiar daca intre timp am castigat si procesul . Asociatia refuza sa mi le arate.
corectie, plangerea penala a fost depusa joi, 30 mai
Chiar azi prietenul meu a depus plangere penala. Nu dormea nimeni.
este proprietar de 20 de ani, A facut cateva sesizari la primarie deoarece nu se respecta legile si s-a trezit ca nu mai are, chipurile, drept de vot.
nu stie nimeni?
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti cum se numeste fapta de interzicere a votului in Adunarea Generala a unui proprietar din condominiu. Este membru in asociatia de proprietari dar se sustine ca si-a pierdut aceasta calitate din motive neclare (nu s-a retras din asociatie, a fost eliminat abuziv).

Ma intereseaza drepturile incalcate in aceasta situatie.

(intreb pentru un prieten care e in conflict cu conducerea asociatiei de proprietari, am constatat ca trebuie sa mentionez ca nu toate intrebarile mele sunt pentru mine)
Doamna draga, trageti concluzii amuzante fata de intrebarile puse de mine pe acest forum. Iar ce fel de persoana sunt sau nu sunt nu este subiectul acestei discutii. Argumente valide vad ca nu aveti.
Particip la toate sedintele asociatiei mele si ma implic iar intrebarea nu e pentru mine, am folosit persoana I pentru usurinta comunicarii. Din pacate, in loc de raspunsuri am primit atacuri la persoana. Sper sa meditati la raspunsurile date de dvs si sa aflati de ce ati atacat o persoana pe care nu o cunoasteti.
1 din 10 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ce legatura are istoricul meu? Pun intrebari si pentru prietenii mei, de multe ori am si specificat. Doamne fereste, credeam ca primesc un raspuns de la avocati, nu de la un stalker. Interpretati legile gresit, pana si eu care nu am studii juridice si de aceea cer un sfat aici, imi dau seama ca sunteti pe langa lege.

Am sa va raspund la intrebare: da, consider ca este cost administativ si trebuie platit de asociatie. Eu am cerut un raspuns de la cel pe care ii platesc si nu cred ca angajatul meu imi poate pune un cost ca sa-mi dea un raspuns. Emailul este posta electronica si este document legal acceptat in instanta, Emailul arata si ora la care a fost trimis, este superior unei scrisori trimise cu Posta Romana. Mai mult, se si depun documente la dosar pe cale electronica. Nu o fi presedintele asociatiei mai cu mot decat tot sistemul judiciar din Romania.

Dar asta e doar parerea mea si astept sfaturi de la AVOCATI.
Buna ziua, am cerut in instanta anularea tuturor hotararilor dintr-o AG a proprietarilor. Inca nu am avut primul termen. As vrea sa adaug un capat de cerere pentru anularea tuturor actelor subsecvente in mod explicit deoarece nu stiu daca anularea HG inseamna automat restituirea sumelor. Am in vedere inapoierea tuturor sumelor retinute prin hotarari ilegale.
Pot adauga si acest capat de cerere pana la primul termen? Aceasta actiune va amana termenele ?