avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 372 soluții astăzi
Forum Activitate avocatmaria

Activitate avocatmaria

Nu puteți intra în posesia apartamentului decât dacă vă permite rudă dvs.
plata impozitului pentru altul nu va conferă dvs niciun drept.
Avocat Stefania Bălașa

mirela_u a scris:

Am o ruda care nu are mostenitori. Nu a platit impozitul apartamentului de multi ani. Daca platesc eu impozitul lui, pot intra in posesia apartamentului?


Puteți acționa în judecată pentru a exercita autoritatea părintească în mod exclusiv asupra minorei. Dacă e violent puteți obține și un ordin de protecție apelând 112, avocat

Denisa Vintila a scris:

Buna ziua
Sunt in concubinaji de 4 ani de zile și avem un copil de 7 lui care este pe numele lui ,neam certat și el mă tot amenință că ia copilul și pleacă dincolo ,el nu este angajat are probleme cu alcoolul și este și violent ,stam cu chirie am incercat sa vb cu el să cădem la înțelegere sa ne despărțim și să rămânem prieteni dar nu am cu cine el ma tot amentia că îl ia și pleaca .este posibil asta daca este pe numele lui dar totuși el este alcoloc violent și fără loc de muncă .eu acuma sunt in concediu de creștere a copilului

Doar dacă nu aveți grija de ei- puteți pierde copii. Trebuie sa faceți dovada ca aveți cum sa i întrețineți.
Raportul ajunge in termen de 6 luni de la autopsie. Bănuiesc ca va fi stabilită cauza decesului - cauzată de înec .
Desigur se va stabili si alcoolemia, însă depinde in ce valoare.
Dacă se refuza plata, acționați in judecată.
Denunțați contractul, solicitați restul de prima de asigurare înapoi.

De principiu - Nu.
Însă nu înțeleg care este interesul ? Pt ca oricum pe mama o moștenește fiul iar pe fiu nepotul .
Oricum pentru un răspuns corect- un avocat ar trebui sa studieze actele .
Puteți obține Dvs direct de la Consulatul Republicii Cipru din țara in care va aflați.

La notar !


Editat- nu mai citati inutii mesajele anterioare si nu va mai semnati interiorul mesajului, mulțumesc!
Permisul i s a anulat prin Decizia Șefului Brigăzii Rutiere, decizie care se comunica .
Iar după reabilitare poate obține un nou permis.