avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1748 soluții astăzi
Forum Activitate calinrazvan

Activitate calinrazvan

buna ziua am o intrebre
pin in luna octombrie am lucrat la o firma de unde miam dat demisia unde am lucrat 4 ani iar in urmatoarea zi mam angajat la o alta firma pe perioada determinata pina in luna aprilie
beneficiez de somaj
va multumesc
Discuție Scutire impozit
buna seara asi dori sa adresez o intrebare legata de scutirea de la plata impozitului pe apartament.
fetita mea in virsta de 2 ani are grad de handicap 2 accentuat asi dori sa stiu daca eu ca parinte asi putea benificia de scutirea impozitului pe apartament proprietate personala
..buna seara asi dori sa ma ajutati si pe mine in legatura cu problema mea
am benificiat de stimulant de insertie timp de 2 ani de zile mai precis pina in luna noiembrie 2015 iar in urma unui control la psiholog in luna ianuarie 2016 copilul meu urmeaza sa fie diacnosticat cu grad de handicap.
asi dori sa stiu daca mai pot benificia de stimulant de insertia pina la 3 ani
va multumesc
buna seara

am primit numarul deciziei de divort dar inca nu am primit acea hotarire dar problema e ca in scurt timp voi naste si mar interesa daca asi putea inregistra copilul pe numele anterior casatoriei si sal pot trece pe numele tatalui natural

va multumesc
buna seara
am si eu o intrebare ,urmeaza ca sa am un copil numai ca mama copilului a fost casatorita dar numai ca pina la nasterea copilului ea isi va schimba buletinul si va avea numele anterior nasteri,pot trece copilul pe numele meu chiar daca nu sintem casatoriti,sau prin ce metoda asi putea sa fiu trecut ca tata pe certificatul de nastere al copilului??
astept un raspuns
va multumesc
daca o sa am decizia de divort pina in momentul nasteri pot trece copilul nou nascut pe numele tatalui
Discuție Divort cu minor
buna ziua
am o intrebare si cred ca aici pot fi ajutata
sint in divort cu fostul sot si fata este la el si asi dori sa inchei divortul oferindui lui custodia fetei, in cit timp mi se da decizia prin care sunt divortata de el
multumesc
Discuție Divort cu minor
buna ziua,sint intr-o problema si sper sa ma ajutati cu un raspuns.
sint in divort cu sotul meu si cu care am o fetita care pentr-u moment este la mama lui in italia,vreau sa termin acest proces de divort cit mai repede.
sint insarcinata cu copilul altei persoane decat sotul meu, trebuie sa nasc la sfarsitul luni octombrie si nu stiu cum sa procedez.
avocatul meu mia spus ca decizia de divort o sa vina abia la sfirsitul divortului si asta cred ca ar mai dura ceva timp.
mi sa dat un sfat in felul urmator:-sa inchid procesul si sa fiu dacord ca fata sa i se acorde lui si totodata sa pot recapata numele anterior.
credeti ca o sa mai pot redeschide acest proces pentr-u redabindirea custodiei copilului,asi mai avea o oarecare credibilitate in fata judecatorului.
va multumesc.
Răspuns la discuția Inregistrare copil nou nascut
dar daca la urmatorul termen se hotaraste divortul atunci mai este vreo problema
buna ziua
asi dori sa ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns la problema mea.
urmeaza sa am un copil dar viitoarea mea sotie este in divort cu fostul sot si nu stiu cum sa porocedez pentr-u a putea sa pot recunoaste copilul si sa il pot trece pe numele meu in cazul in care procesul de divort nu se va termina pina la data cind se va naste copilul.
va multumesc