avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Activitate desire12

Activitate desire12

Ma puteti ajuta cu un raspuns va rog.
Avea 75 de ani si cu dementa se poate anula contractul de vanzare cumparare?
Buna ziua,o intrebare se poate anula un contract de vanzare cumparare daca unul dintre proprietari are dementa? Are vreo valoare semnatura lui cand a vandut? Va multumesc.
Răspuns la discuția Pensie alimentara
daca ai carte de munca la 4 ore si un salar de 400 brut,instanta te obliga sa platesti la salar minim pe economie sau dupa salariu tau,pensia alimentara la 2 copii?multumesc
Buna seara,o intrebare as avea,cum se calculeaza pensia alimentara la 2 copii si dupa salariu minim pe economie sau dupa cel ce dovedeste in instanta.Precizez ca are salariu la 4 ore lucratoare. Multumesc.
buna seara,pe criteriu se ia pensia alimentara?pe salariu de baza sau net?daca are un salariu de 420 lei cat ar trebui sa plateasca?astept un raspuns daca se poate,va multumesc.
buna ziua,daca a facut un imprumut de nevoi personale acum vreo 3-4 ani in urma si nu la achitat la o banca oarecare,si acum vrea sa faca din nou imprumut probabil la alta banca are vreo sansa sa-i accepte imprumutul,sau ce se poate intampla?va rog un raspuns daca se poate si va multumesc.
Discuție vanzare imobil
buna ziua,daca o batranica de 71 de ani si bolnava de alzheimer proprietara de apartament dar cu 4 copii,poate vinde apartamentul?sau copii pot vinde?va multumesc.
buna,o prietena de-a mea sa casatorit,ea are un baiat de 15 ani la care nu are tata,nu a vrut sa-l recunoasca.am vorbit cu ea zilele trecute si mi-a zis ca sotul ei ar fi de acord sa se treaca in dreptul tatalui. problema e ca nu stiu ce sa faca si cum. imi puteti da o parere sau un sfat,va multumesc.
Răspuns la discuția atac vanzare cumparare
apartamentul e luat impreuna cu tatal meu vitreg,deci daca mama si-a vandut partea din apartament nu am nicio sansa sa anulez cv?