avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate Alexurdea

Activitate Alexurdea

Buna ziua

Cum se face succesiunea unui apartament daca mostenitorul are testament doar de la un propietar care detine o parte si e mort, iar propietarul mort avea testament de la celalat propietar care detinea si el o parte, mort de asemenea inaintea ultimului propietar. Mentionez ca propietarii au fost sot si sotie. Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Mostenire datorii
Asta am inteles si multumesc frumos pentru raspuns, dar as vrea sa stiu daca intai trebuie platit pasivul ca sa se poata face succesiunea pt ca asa am mai auzit
Buna seara,
Intrebarea mea este urmatoarea: Cum se face succesiunea daca o persoana a mostenit pe langa un bun imobil si datorii bancare care nu sunt asigurate?
Buna ziua,
Stiti ceva de procesul medicilor cu casele de sanatate ca urmare a scandalului ce a fost cu centrele de permanenta? Poate fi castigat sau poatefi pierdut din moment ce medicul se lupta cu direct cu statul roman?
Buna ziua, am si eu o nelamurire. Am vazut ca sunt blocuri care se izoleaza din banii alocati de stat. Nu e cazul al blocul meu unde platim fiecare apartament izolarea. Intrebarea mea este daca pot sa recuperez acesti bani dati pt izolare de la stat si prin ce modalitate pot fi recuperati ( cerere, proces etc.)
Imi puteti da va rog un raspuns mai exact in sensul de vreo lege sau reglementare? Imi trebuie numele legii sau reglementarii!Va multumesc anticipat!
Buna ziua,
Imi puteti spune va rog de un regulament sau legislatie internationala sau europeana care reglementeaza timpul de lucru pe zi pentru interpretii autorizati? Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția O problema grava
Eu inteleg cum ziceti dumneavoastra, dar alta solutie nu e? mi se pare abuziv ce fac ei tinand cont ca am lipsit din cauza unor probleme de sanatate,si nu sunt numai eu am vb cu mai multi oameni si tot asa au patit.
Buna seara,

Am si eu o intrebare , in timpul facultatii am facut modulul pedagogic la taxa, dar nu l-am terminat mai avand sa fac practica pedagogica si examenul final. M-am dus la facultatea de pedagogie ca sa le dau ca restante, dar stupoare, mi s-a spus ca trebuie sa il mai fac inca o data si sa platesc dublu ca si curs postuniversitar. Le-am spus ca nu mi se pare normal din moment ce l-am platit odata dar nici nu vor sa auda. Ce ma sfatuiti?
Discuție PFA sau SRL
Sunt traducator autorizat pe limba engleza de foarte putin timp si trebuie sa imi deschid ceva. ce imi recomandati? Vreau pareri serioase.