avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Activitate Nmk mk Vfcfsc

Activitate Nmk mk Vfcfsc

da aveti sanse mai trebuie sa va incadrati in timpul respectiv de 15zile
Răspuns la discuția Furt din locuinta - AN
Mai revin cu o intrebare. Cat in timpul cercetarilor cat si dupa, banuiesc un individ cu furturi si spargeri la activ, la care miau spus mai multe persoane ca indivilu cauta sa vanda leptopul meu si o alta persoana chiar la vazut la un alt complice de al individului acasa, dupa furtul de la mine a mai spart o alta locuinta si bunurile furate la dus la complice unde politia a gasit acolo si leptopul meu, din spusele persponei care a vazut leptopul la complice, perioic intrebam politia de la post de situatia dosarului si in totdeauna imi dadea raspunsuri eronate duanduma peste picior. Acum dupa atata timp mai pot sa fac ceva in acest caz?
Răspuns la discuția permis retinut
Ati fost la spital pt probe e sange?
0.97 se incareaza in infractiune (dosar penal)
Răspuns la discuția Punere sub interdictie
Stiti unde a plecat bunica dvs? Trebuie sa prezentati la dosar si acte medicale in care rezulta ca NU se poate autogestiona si autoingriji si ca nu are discernamant asupra deciziilor ei, si persoana care are grija de ea sa ceara in instacta titlu de curator pe intregul proces pt a o reprezenta pe bunica dvs, dvs daca spuneti ca bunica se sfatuieste cu un av si av se poate intelege cu bunica, este o problema denota ca are descernamant asupra deciizilor ei, si e un pediment asupra intentilor dvs
Stau cu bunica mea si am grija de ea, are dementa mixta(adica pleaca de acasa, face trasnai daca scapa putin nesupravegheata, aiureste, etc, trebuie supravegheata tot timpu).Am fost la comisie de incadrare in grad de handicap, si a dat gradul 2 (Accentuat), valabilitate 6 luni (Noiembrie), sunt nemultumit de gradul pe care i-au dat, am facut contestatie si trebuie sa astept, ma gandeam ca daca o pun sub interdictie judecatoreasca, cu hotararea judecatoreasca si copia de la actele medicale facute de expertiza medicala dispusa de procurorul de caz, le atasez la dosar pt comisie de handicap, poate ca-i acorda gradul 1 cu insotitor.
Va rog sa-mi dati un sfat. Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Creante la abonament mobil
Va multumesc frumos pentru raspunsul dvs!
Am avut abonament la Orange, prin 2012 , dar dupa un timp nu am mai platit.
Acum o luna am primit o notificare de la o firma de recuparare, ca creanta mea de
la orange a fost vanduta, si sa achit creanta cat mai uregent. Mentionez ca am proprietati pe baza contractului de vanzare - cumparare cu (uzulfruct viacer).
Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac, am auzit ca dupa un timp creanta se prescrie, si ca
firmele de recuperare urmaresc datornici ca dupa intrarea in posesie legala a unor proprietati vor ezecuta silit indiferent de timpul trecut.
Care este procedurine in cauri similare? Dupa expirarea (uzulfruct viacer) din contracrele de proprietati ale mele pot fi ezecutati silit?.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat, va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Anulare permis, NCP
Va multumesc, am sa vorbesc cu prietenul meu mai in detaliu problema lui, dar daca se poate mai am eu o intrebare, referitor la ce am patit eu.
Duminica trecuta(02.02.2014) am fost cu un alt prieten sa cumpere o mopeda si a luat, eu lam adus acasa fina ca prietenul meu nu are permis, pe drum am fost oprit de un echipaj la politiei rulare si sanctionat contraventional pt lipsa casca, fara lumini, mentionez ca am dubi ca ar fi mopeda furata din urmatoarele motive;(contactul anulat cheie nu exista, nr de inregistrare e o plauta facut la mana, mopeda e cumparata dintrul cartier de tigani, are doar un certifiat de inregistrare in copie).
Daca este furat, si politia depisteaza acest furt, eu ce pot pati? consecinte?
Va multumestc anticipat pt raspuns!

Răspuns la discuția Anulare permis, NCP
Asa a spus prietenul meu ca a primit,si ma intrebat and se poate prezenta la examen,
nu mia aratat nici un doument referitor la dosarul penal pe care il are
Răspuns la discuția Anulare permis, NCP
Un prieten al meu a fost prins ca a condus o masina cu nr provizori expirate in Mai 2013, i sa intocmit dosar pe .4.02.2014 i sa dat hotarare judeatoreasca " amenda penala pe are a achitato si 2 ani si 4 luni perioada de inercare.
dupa cat timp poate sa meraga la examen pt redombandirea a permisului?
Va multumes anticipat pt raspuns!















ò