avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate filipandra

Activitate filipandra

am facut acum 2 luni,o plangere pentru neplata pensiei de intretinere,stabilita printr-o sentinta definitiva
de atunci nu am nici un raspuns
care ar fi pasul urmator?
multumesc
Discuție modificare ?
buna ziua?
am auzit la televizor dimineata ca s-a modificat pragul pentru deschiderea procedurii insolventei de la 30000 la 45000
este adevarat?
care este valoarea taxei de timbru pentru o actiune privind restituirea taxei?
cum pot intra in posesia pensiei de intretinere obtinuta prin instanta(am primit pensia de la data introducerii actiunii) ?azi am primit acasa hoatrarea.
daca am platit taxa in 2008,credeti ca o mai pot recupera?
Răspuns la discuția taxa auto
si inca o intrebare?daca plata taxei s-aefectuat in 18 mai 2008,credeti ca mai are vreun sens sa se incerce recuperarea ei,avand in vedere ca sapatmana urmatoare sunt deja 3 ani.?
Răspuns la discuția taxa auto
DAR IN lEGEA 554/2004 ART 7,SCRIE CA DECIZIA AR TREBUIA CONTESTATA IN 30 ZILE.......??????????????????
Discuție taxa auto
cei care au platit taxa auto de prima inmatriculare in 2008-2009 ,dar nu au contestata decizia de calcul a finantelor,o pot face acum,pentru a-si recupera taxa?
Răspuns la discuția notificare debitor
o singura nalamurire as mai avea.
imi spunea cineva ca acesta notificare ar putea fi trimisa prin instanta.e posibil asa ceva?
buna ziua
in cazul in care o asociatia de proprietari are de recuperat o creanta de 7000 lei(inclusiv dobanzi) de la un proprietar care ar fi procedura simplificata pentru a recupera creanta?
sa trimita o notificare debitorului sau sa urmeze direct procedura somatiei de plata?va multumesc