avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Activitate marcellaro

Activitate marcellaro

Discuție divort
Buna seara ,as dori sa va adresez o intrebare.Daca o persoana a fost casatorita la starea civila de patru ori ,ar putea sa revina la numele de fata?Va multumesc.
Buna seara,eu am avut acest accident in anul 2012 si procesul s-a terminat in luna iunie 2015.Cat timp as mai avea la dispozitie sa pot actiona in instanta?
Va multumesc!
Buna ziua, am avut un proces care s-a terminat ,am primit despagubiri ,nu atat cat ar fi trebuit dar eu acum am ramas cu defecte vizibile care vor fi operate si va urma iarasi o perioada de recuperare as dori sa stiu mai pot deschide un alt proces?Exista un termen ?
Discuție proces
Buna ziua am o intrebare in legatura cu executarea unei hotarari judecatoresti de catre firma de asigurare .Cat timp li se blocheza conturile de catre executor si ce urmeza dupa?Va multumesc.
Discuție procedura
Buna seara,am o intrebare,ce anume trebuie sa fac ,daca dupa o luna de zile de la definitivarea procesului de apel nu am primit inca hotararea?Va multumesc.
Buna seara, am o intrebare.As dori sa stiu in cat timp, de la hotararea definitiva ,asiguratorul trebuie sa despagubeasca victima ?Va multumesc.
Buna ziua ,as dori sa stiu daca expertiza medicala care se face pentru a fi prezentata in instanta trebuie facuta la medicina legala sau la sectia unde a fost facuta operatia?Va multumesc.
Buna seara,am o intrebare in legatura cu un proces .In faza de apel cate infatisari ar putea fi?Va multumesc.
Răspuns la discuția Recurs - durata fixare termen
Buna ziua,sunt intr-un proces penal si nu sunt multumita de sentinta care a fost data de aceea am facut recurs.Despagubirile sunt enorm de mici.Va multumesc.