avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Activitate csandra

Activitate csandra

Buna ziua , doresc sa stiu unde se pot face reclamatii , sesizari privind un consum exagerat de gaze naturale , bucatarie , intr+un apartament de bloc.Mentionez ca in luna Noiembrie acest consum este trecut cu mai mult de dublu + in zeci de ani nu am avut asa un consum , se pare ca am terminat cu furtul la electrica si am trecut la gaz !!! Multumesc anticipat .
...multumesc dar hai sa nu intram in analize de vocabular , fonetica , scriere ,etc....ne mai documentam inainte !!!
...este un raspuns fara relevanta vis a vis de intrebarea formulata , multumesc .
In cazul instrainarii unui autoturism, este oportun un act de vanzare cumparare sau o donatie + nu este vorba de instrainarea catre o ruda . Care varianta este de ales din punct de vedere al actelor , taxelor , timpului alocat acestui proces. Multumesc anticipat .
doresc sa cunosc litera legii privind linistea si ordinea publica respectiv +spatiul dintre doua blocuri , in care se afla un spatiu de joaca amenajat si in care frecvent se joaca football intra sub incidenta vreunei legi de respectare a linistii sau daca nu e in interiorul blocului ...putin ne pasa --
inscriere la medic familie ca si coasigurat
Doresc sa stiu ce acte sunt necesare pentru inscrierea la medic de familie ca si coasigurat .
Mentionez ca sunt nevoita sa ma reinscriu la un medic de familie datorita decesului medicului la care eram .
Statutul de coasigurat este generat de sot inca de acum cativa ani , cand adeverintele de asigurat erau eliberate de angajator. In prezent , ca si pensionar , ce acte trebuie sa aduca pentru ca inscrierea mea la medicul de familie sa poata fi validata?
Mentionez ca statului sotului ca si asigurat si al meu ca si coasigurat , nu s-au schimbat - a intervenit doar situatia decesului in cazul medicului de familie .
Multumesc anticipat .
...vand casa inaintea decesului meu ?
Unde si cum procedez pentru scoaterea propriului fiu de la succesiune ?
Doresc sa stiu daca in cazul unei eliberari , inainte de termen , din penitenciar spital , trebuie sa ai un reprezentant (???) cu tine la comisia programata a avea loc ?
Daca da , doresc sa stiu cine , si cum poti avea un astfel de reprezentant , in ce consta aceasta obligativitate si cum si-o poate permite detinutul respectiv.
Multumesc anticipat pentru detalii.
Discuție Plata CASS
Concret : daca sunt un co -asigurat ( sotul lucreaza si ca atare beneficiez de statutul de intretinut ), sunt obligata sa platesc lunar taxa de care vorbeste biris?