avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1878 soluții astăzi
Forum Activitate andreeaandreea732011

Activitate andreeaandreea732011

Bună seara, este cineva care se poate ocupa de un caz penal, pentru o mămică cu 3 copii și 1 pe drum care are 2 plângeri penale la politie pt înșelaciune. Dar dorește sa rezolve pe cale amiabila cu persoanele vătămate.
Detalii în privat. La un preț rezonabil înțelegând situația financiară precara.
Bună ziua, va spun pe scurt. Eu vreau sa cumpăr de la sora tatălui meu partea ei de casa din curtea comuna cu tata. Ce acte are nevoie sa îmi vândă mie, ii trebuie semnătura lui, cum vad pe act ce are exact ea și ce are el sau ce ii trebuie sa ateste ce are fiecare. El acolo nu are lumina și gaze deoarece au fost tăiate pt neplata și este număr comun la poarta cu ce îmi poate afecta cumpărarea.
Am nascut acum 12 ani pe certificatul copilului nu este trecut tatal acum noi vrem sa facem cununia si sotul vrea sa treaca copilul pe numele lui . Cum putem proceda
Buna seara am nevoie urgent de un raspuns un vecin mia cerut sa ii fac o caracterizare deoarece ii trebuie pentru reabilitare dar nu stiu cum sa o formulez
Răspuns la discuția cum trebuie sa procedez
am cautat directorul care era atunci si mia zis ca pe el nu il intereseaza ca trebuia sa vin atunci .
buna ziua , ma intereseaza unde as putea apela daca in 2009 am absolvit un curs de calificare manichiura pedichiura dar nu am ajuns la timp sa eliberez diploma in 2011 scoala / firma respectiva sa inchis . Si eu nu am mai dat de nimeni sa imi pot elibera diploma stiti cumva unde as putea gasi diploma ? este posibil sa o gasesc la minister ? Multumesc
eu am discutat cu executorul si mia zis clar ca este o dobanda pusa abuziv deoarece eu terminasem in februarie datoria de achitat dar ei in octombrie au mai cerut iar .... calculele au fost corect facute de la bun inceput eu am achitat ce trebuia in februarie am terminat si in octombrie au cerut alti banii ... cum sa ceri alta dobanda daca datoria era achiatata
buna ziua , am fost girant intrun contract la happy credit , cel care a luat creditul nu a mai platit dupa o perioada am primit eu hartie sa platesc in locul lui suma de 1633.39 lei am achitato in rate ca nu am dispus de suma anul acesta in februarie terminand de achitat suma catre ei prin executor .in luna octombrie am fost anuntata de catre executor ca nu mi se poate elibera adeverinta ca am stins datoria deoarece cei de la happy credit au facut o cerere de recalcularea dobanzii . executoarea mia spus ca nu mai trebuie sa achit absolut nimic deoarece acea suma este abuziva din moment ce eu am terminat de achitat dar cei de acolo nu vor sa imi elibereze adeverinta deoarece mai vor suma de 930 dobanda penalizatoare ca nu am achitat suma intreaga , eu stiu si corectatima ca o data ce dosarul a fost dat catre un executor numai pot fii adaugate de catre firma respectiva dobanzi penalizatare . ce as putea face in aceasta situatie eu am incercat amiabil dar nu sa putut . as putea sa ii dau in judecata pentru abuz cu cerere de daune + stingerea datoriei pe care am si achitato .
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
multumesc pentru lamurire
Discuție executare
buna ziua , am fost girant intrun contract la happy credit , cel care a luat creditul nu a mai platit dupa o perioada am primit eu hartie sa platesc in locul lui suma de 1633.39 lei am achitato in rate ca nu am dispus de suma anul acesta in februarie terminand de achitat suma catre ei prin executor .in luna octombrie am fost anuntata de catre executor ca nu mi se poate elibera adeverinta ca am stins datoria deoarece cei de la happy credit au facut o cerere de recalcularea dobanzii . executoarea mia spus ca nu mai trebuie sa achit absolut nimic deoarece acea suma este abuziva din moment ce eu am terminat de achitat dar cei de acolo nu vor sa imi elibereze adeverinta deoarece mai vor suma de 930 dobanda penalizatoare ca nu am achitat suma intreaga , eu stiu si corectatima ca o data ce dosarul a fost dat catre un executor numai pot fii adaugate de catre firma respectiva dobanzi penalizatare . ce as putea face in aceasta situatie eu am incercat amiabil dar nu sa putut . as putea sa ii dau in judecata pentru abuz cu cerere de daune + stingerea datoriei pe care am si achitato .