avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate Romica

Activitate Romica

Răspuns la discuția judecare recurs litigii munca
Instanta competenta este Curtea de Apel, litigiile de munca nefiind atacabile cu apel.
Răspuns la discuția conflict de munca


Exista Tribunalul Muncii??? unde????
Puteti obtine o hotarare prin care sa-l obligati pe angajator la inscrierea in cartea de munca a datei la care ati fost angajata in schimb cu stadiul de cotizare nu cred ca se mai poate face ceva.

Am rezolvat problema si aminfiintat societatea.
O alta problema este aceea ca trebuie sa te angajezi ca si consilier juridic la propria ta societate, nu stiu cum se vor descurca cei cu asociat unic. Daca nu te angajezi ca si consilier juridic nu poti profesa, naspa dilema.
Pa.
>


Cine poate sa imi trimita o incheiere de infiintare societate cu cod CAEN 7411, am nevoie pentru ORC, la noi suntem primii care am inceput demersurile si trebuie sa fac dovada ca sunt precedente. fax- 0234575415 sau 0234575413 cu mentiunea pentru biroul juridic.
Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Facilitati noi/vechi
cum se poate pune o intrebare pe forum????
Răspuns la discuția Somatie de plata!


debitul trebuie sa fie cert, lichid si exigibil, fara a da loc la interpretari
Răspuns la discuția deducere termopan
Dupa deduceri urmeaza reevaloarea locuintei si marirea impozitului, la noua valoare a locuintei???? [addsig]
Răspuns la discuția recurs
Pentru ce nu te nemultumeste din sentinta formulezi propriul tau recurs, in termen legal, prin care soliciti modificarea in parte a sentintei, in sensul completrii acesteia cu ceea ce te nemultumeste [addsig]
Daca s-a emis p-v de contraventie atacal cu contestatie in 15 zile de la data luarii la cunostinta.
[addsig]
Răspuns la discuția Bilete la ordin
Avalizarea= garantarea de catre banca, cooperativa de credit, societate, sau chiar persoana fizica, ca B.O. va fi achitat.
In caz de neplata a B.O. se poate executa debitorul sau avalizatorul. [addsig]