avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate ioan971

Activitate ioan971

Puteti face o convenție cu dansul prin care va garanteaza plata cheltuielilor de judecată si eventual si a unor despagubiri morale si materiale
Pai in primul rând nu ai treabă cu grupul infractional organizat,dar o sa fii încadrat la inselaciune,dacă ai restitui paguba facuta si te.ai împăca cu cel care a/va depune plângerea ai putea scapă dar cam greu cu 40 de persoane, păcat de tine ca pari un băiat cu ceva scoala pentru 16 ani
"sper ca nu ati "cumparat" doar acele 3 rujuri si ca nu aveti alte antecedente pentru ca asta ar schimba complet situația
Dacă nu ati avut intentia de a va insusi acele bunuri, procurorul va dispune clasarea sau judecatorul achitarea ,insa pentru acestea se vor lua in calcul mai multi factori (nivelul de oboseală, sănătatea, vârstă, starea financiară, pretul acelor rujuri,nivelul celorlalte cumpărături si alte aspecte care tin de latura subiectivă )eu nu cred ca o sa fiti condamnată dacă este adevărat ce ati spus mai sus
Este imposibil de dovedit ca el a scris acel mesaj, si chiar dacă ar fi asa nu o sa recunoască ca a vorbit serios,puteti depune o plangere la poliție pentru infractiunea de distrugere poate totusi a existat o cameră de filmat sau se vor gasi alte probe concludente
Răspuns la discuția Amenda pentru consumul de droguri
Pai in primul rând momentan nu ar trebui sa te gândesti la amenda pentru ca ai fost încadrat pe legea veche

"Art. 2
(1) Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, oferirea, punerea in vanzare, vanzarea, distribuirea, livrarea cu orice titlu, trimiterea, transportul, procurarea, cumpararea, detinerea ori alte operatiuni privind circulatia drogurilor de risc, fara drept, se pedepsesc cu inchisoare de la 3 la 15 ani si interzicerea unor drepturi"
Art. 4
Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, cumpararea sau detinerea de droguri pentru consum propriu, fara drept, se pedepseste cu inchisoare de la 2 la 5 ani.

Dar probabil ti.se va aplica noua lege care este mai favorabilă permițând si posibilitate de a primi amenda
sfatul meu este sa declari ca sunt pentru consum propriu,daca intradevar asa a fost sa colaborezi cu instanța si sa iti ei un avocat ca s
ar putea sa nu scapi fără câteva luni ,sper ca nu ai mai avut antecedente
Răspuns la discuția drept cumparare teren
La multi ani,terenul este proprietate publica sau privată a primăriei?
Răspuns la discuția Revendicare mostenire
Aceste cereri s.au facut până in 2003 deci perioadă in care sotul dumneavoastra trăia, fiul dumneavoastra vitreg nu ar fi putut face acea cerere fara acordul/procură de la sotul dumneavoastra, si in nici un caz sa intre in posesia lui fără consimțământul sotului dvs,verificați in C.f cine este proprietar,eu nu cred ca aveti vreo sansă
Buna seara, dumneavoastra ati condus complet regulamentar?Ati avut cauciucuri de iarnă?