avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 392 soluții astăzi
Forum Activitate widad

Activitate widad

Răspuns la discuția Testament sau donatie?
Recumparati casa de la sora dvs cu vinzare cumparare...si introduceti o clauza...daca doriti sa i ramina nepotului dvs,insa la batrinetile dvs e posibil ca nepotul dvs sa nu va ingrijeasca...ginditi va bine daca puneti clauze si mai ales ce clauze
specific ca sunt donatii financiare
Buna ziua,spuneti mi va rog donatiile primite de la diverse persoane membre ale unei comunitati de intrajutorare reciproca cum se impoziteaza?cum ar trebui sa procedez fata de ANAF ,sa ma incadrez legal cu aceasta activitate?multumesc
actele originale nu,trebuia o copie eventual autentificata de notar
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
totusi acel copil este nevinovat......sa ajunga la Protectia Copilului...si toate formalitatiile ce se vor derula il vor marca pe viata,nu stiu ce simtiti pentru copil chiar daca nu l ati nascut dvs.....sunt citeva cazuri in care preoti au in grija lor multi copii.....sincer nu stiu ce hotarire as lua daca as fi in situatia dvs dar poate ar trebui sa vedeti o situatie de acest gen pina sa luati o hotarire finala caci administratori preoti ale acestor asezaminte cred ca au mai intilnit cazuri asemanatoare,exemplu in Moldova,peste 400 copii abandonati,in judetul Clujcu vreo 200,etc.....multa sanatate si intelepciune va doresc din suflet
procura are valabilitate 3 ani,impozitul puteti plati in contul aferent pentru impozit prin ordin de plata,etc
Răspuns la discuția dezbatere mostenire
mentinind o public...invatam si restul cititorilor din ceea ce relatati aici....
parese ca pe ultimi 3 ani r estanti....
spuneti ne cam ce probe ar fi utile...multumesc

- editare spațiu gol în exces -
3 din 7 utilizatori consideră
acest răspuns util
[ link extern ]
dati in judecata fiindca vi se incalca drepturile....nu au dreptul sa va considere pericol public....si cei vaccinati pot fi considerati pericol public fiindca toti oricind ne putem inbolnavi