avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Activitate Cecilia1984

Activitate Cecilia1984

Discuție cununie civila
buna ziua. se poate face cununia civila in regim de urgenta. ?saptamana viitoare vine viitorul sot din spania(cetatean roman) si am vrea sa ne cununam . nu are mult timp la dispozitie (doar o saptamana) . .. se platesc taxe? cum trebuie sa procedez. Va Multumesc
Răspuns la discuția certificat nastere
nu vine cat de curand in tara. trebuie sa imi dea procura ca sa schimb numele de familie de pe certificat?
eram in divort cu fostul sot si eram insarcinata cu altcineva, dupa ce am nascut copilul a fost trecut pe numele fostului sot. intre timp la dat in judecata pt tagada de paternitate, mia venit hotararea . intrebarea e: ce trebuie sa fac acum ca sa trec copilul pe numele tatalui natural! tatal nu e in tara
am avut un proces pt tagada de paternitate.si sa pronuntat pe 09.06.2017 am fost azi la judecatorie la arhiva sa intreb daca sa redactat hotararea mi sa spus ca nu e redactata si se motiveaza. imi puteti spune va rog ce inseamna,am cautat raspunsuri dar nu am gasit
Bună ziua. Se poate face o cerere pentru urgentarea unei hotarari judecatoresti? Va multumesc
Am divorțat si am exercitare exclusivă a minorului cum trebuie sa procedez ca sa trec copilul pe numele meu ?
Va multumesc frumos
Am divorțat si am exercitare exclusiva a minorului (baiat) întrebarea mea este .îi pot da lu mama mea procura sa se duca în spania cu băiatul? Sau trebuie și de la tată procura?
Discuție Bună ziua
Am hotararea de divorț definitiva dar are o eroare.nu corespunde adresa de pe hotărâre cu cea unde stau .am fost la judecatorie și mia zis ca fac eu o cerere .va rog frumos sa îmi spuneți ce trebuie sa scriu pe cerere. Mulțumesc .
Răspuns la discuția Hotărâre de divort
Da am inteles.
Va mulțumesc frumos