avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate Ana enache

Activitate Ana enache

Am depășit termenul acela de 15 zile
Bună dimineața am 2 popririi pe salariu ambii executorii au trimis către firma la care lucrez foile pt a mi se opri din salariu mi sa făcut oprirea de către firma la care lucrez și unul din executori mi-a pus oprire și pe contul de salariu unde mi-a mai luat jumate din salariu de și lui ia fost trimisă de către firma suma in cont a fost înștiințat că că mai am o poprire isa domnul refuza să îmi ridice de pe contul bancar poprirea l-am contactat telefonic și am fost luată la mișto ce pot face in situația de față
Buna ziua și la mulți ani am o cumnată de 15 ani într-un centru de tip familiar și vreau să o scot de acolo problema este că fratele ei care este soțul meu a fost închis pt conducere fără permis iar mengera de caz spune că din această cauză nu o putem lua
Buna ziua și la mulți ani! Am și eu o întrebare dacă mă poate ajuta cineva cu un răspuns am o cumnată de 15 ani într-o casă familială și aș vrea să o scot de acolo sa o iau acasă problema este că fratele ei a avut o pedeapsă de 1 și jumate pe care a făcut-o pt conducere fără permis iar cei de acolo spun că trebuie curățat cazierul ce pot face ?
Buna seara mă poate ajuta cineva cu un răspuns am avut un dosar de lovire și alte violențe iar partea vătămată nu sa prezentat la niciuna din înfățișări astăzi trebuia să fie dată pronunțarea și scrie nejudecat ce înseamnă?
Daca o face prin alte persoane îi puteți pune martori
După 10 ani pune plângere nu cred că mai are vro relevanță plus de asta ea evmajora acum deci părinți pun degeaba
Revin din nou partea vătămată cere acum mai mult decât a cerut la parchet și ne și amenință că dacă nu ise dă bani o să avem probleme
Schimbați avocatul atât timp ce nu comunică cu dv și nu știe să vă răspundă cu aproximatie la întrebări
Buna dimineața daca partea vătămată nu se mai prezintă la proces într-un proces de lovire ce se întâmplă?și nu are nici avocat angajat