avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea Patricia

Activitate Andreea Patricia

Bună seara, mama mea a ieșit la pensie cea de boală cu gradul 3 ,și vroiam să știm dacă poate să își retragă bani de la pensia privata,vă mulțumesc anticipat
Bună ziua, dacă mama mea a fost încadrată la pensia de boală la gradul 3 stadiul mediul,c-am ce pensie ar lua ,având în vedere că iese din câmpul munci cu un salariu de 3500 lei net, cu o vechime de 22 de ani,vă mulțumesc anticipat pentru răspuns
Bună seara câte zile de medical trebuie să aibe pentru a putea beneficia de pensia pe caz de boală
Bună seara, mama mea are 52 ani si o vechime de 22 de ani,acum este bolnavă și este incadrată la gradul 3 de boală, vroiam să vă întreb cum se calculează pensia si care ar fi suma la care s-ar incadra
Buna seara, vroiam să vă întreb dacă mama mea lucrează si iese la pensie pe caz de boală direct de la locul de muncă, cum se calculează pensia de boală si care ar fi minimul de bani care ar putea să îi ia
Bună ziua, vreau să vă întreb eu am un copil cu asm bronsic,și pe 15 iunie am comisia, iar cei de la muncă m-au sunat astăzi că pe data de 3 iunie trebuia să încep serviciul,ținând cont că trebuia să am comisia pe 3 aprilie, și cum a fost cu pandemia am fost amanati pe data de 15 iunie, vroiam să mă sfătuiți ce trebuie să fac în legătură cu munca cum să procedez pe mai departe ,vă mulțumesc anticipat pentru raspuns
Bună ziua am citit linkul pe care mi l-ați trimis dar nu am prea înțeles mai nimic, și aș dori dacă se poate să-mi explicați și mie despre ce este vorba, vă mulțumesc anticipat
Bună ziua, tatăl meu are 60 de ani și are 33 și 4 luni de vechime, din care din anul 19.1.1985 până 4.3.1991 ,i sa aprobat grupa a doua, și vroiam să știm dacă poate să iasă la pensie anticipat, vă mulțumesc anticipat
Bună ziua, tatăl meu are 60 de ani și are 33 și 4 luni de vechime, din care din anul 19.1.1985 până 4.3.1991 ,i sa aprobat grupa a doua, și vroiam să știm dacă poate să iasă la pensie anticipat, vă mulțumesc anticipat
Dar hernia ombilicala intră în categoria de boli cu handicap,și dacă da de unde trebuie să procur certificatul de handicap,vă mulțumesc frumos