avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Activitate Alice85

Activitate Alice85

Bună seara! As vrea sa accesez fonduri europene nerambursabile pentru a deschide o fabrica de hartie igienica, șervețele sau pentru o fabrica de reciclare ! Care sunt condițiile de acordare și pașii pe care ar trebui sa ii urmez? Va mulțumesc!
Bună ziua !Va rog dacă ma puteți ajuta ci o solutie-locuiesc cu chirie intr-o locuință a Primăriei fiind în regim public,mi s-a spus ca nu o pot cumpara!Exista o șansă să o pot cumpara cumva?Va multumesc!
Bună seara!Copilul meu este la clasa a v a A și as vrea ca pana se începe semestrul 2 sa îl transfer la a v a B ,la aceeași scoala.Motivul este profesorii care sunt mai buni .Cum pot proceda?Este posibil sa nu mi se accepte cererea? Cum pot formula cererea ,ce motive pot găsi sa nu se supere profesorii?Va mulțumesc din suflet!
Răspuns la discuția drepturi pacient
Va rog !!
La un consult psihiatric ,fara bilet de trimitere,consultatia contra cost de ce este necesara si cartea de identitate?Va multumesc pentru eventualul raspuns.
Am fost in concediu crestere copil dar dupa 1an de zile mi-am schimbat locul de munca asa ca a trebuit sa imi depun dosarul pentru stimulentul de insertie.Am inceput serviciul pe 01.03'.2019 .Cand ar fi trebuit sa imi depun dosarul? Ce acte trebuie sa depun acum pentru stimulent !Va rog!
Care sunt primii pasi pentru pentru a intenta un divort la casatoria cu copii minori? Multumiri.
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu o nalamurire.Sunt in concediu pentru crestere copil pana la 2ani.Copilul are 1an iar eu mi-am gasit un nou loc de munca.Cum procedez pentru a mi se face angajarea la noul loc de munca trebuie sa imi dau demisia sau pot pleca prin transfer? Cum formulez demisia( daca este cazul)?Ce acte imi sunt necesare?Am vreun avantaj ca este copilul mic?Va multumesc !!!
Sunt in concediu crestere copil pana cand implineste copilul 2ani .Copilul a implinit 1an iar eu am gasit sa imi schimb locul de munca .Cum pot proceda sa pot primi stimulentul de insertie in astfel de situatie? Va multumesc!
Buna ziua! Am fost in concediu crestere copil pentru doi ani dar am gasit un serviciu mai avantajos asa ca dupa ce a trecut 1an am inceput serviciul la noul loc .Intre timp,mai exact la doua luni dupa ce m-am angajat am aflat ca sunt din nou insarcinata.Intrebarea mea este daca nu am decat doua luni lucrate pot primi indemnizatie pentru cresterea copilului?