avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Activitate kkk12

Activitate kkk12

Discuție Impozit NFT
Buna! Doresc sa cumpar/vand nft-uri. Eventualul profit as vrea sa il retrag pe cardul firmei, un LLC facut in SUA. Cand doresc sa retrag banii din firma, probabil pe un card la o banca romaneasca, cum declar acel venit? Poate fi declarat ca si dividende? Multumesc.
Buna! Mi-am cumparat un molid natural cu radacina de aprox 1,9m cu gandul de a-l planta in fata blocului dupa sarbatori.
Este in regula sa il plantez daca e spatiu public?
Buna! Ma lamureste cineva care chiar se pricepe?! Pt un LLC din SUA, ce impozite se platesc in Romania?
Buna! Doresc sa infiintez LLC in SUA. Cand voi retrage banii am inteles ca trebuie declarati si platit impozit ca si dividende. Cand declar acesti bani? Cand ii primesc in cont sau pana in martie anul viitor? Cand declar baniia va verifica cineva si pt anii anteriori?
Buna! Doresc sa infiintez o firma (LLC) in SUA. Cand voi retrage banii pe card, trebuie sa platesc taxe sau impozite in Romania? Cum si cand declar acei bani? In speranta unui raspuns concret, va multumesc anticipat.
Buna!
Am doua camere de filmat instalate la bloc, la parter. Ambele bat pe aleea dintre blocuri. Le am montate deja de cativa ani deoarece mai multi "copii" isi facusera obicei sa ajunce cu pietre, oua si diverse obiecte in geamuri, asa, pt distractie. E vreo problema ca filmeaza pe spatiul public?
Buna!
Daca am o firma in SUA si vreau sa retrag profitul in Romania, trebuie sa declar venitul in Romania prin declaratia unica, ca si dividende? Multumesc anticipat.
Buna! Daca fac o firma in SUA, trebuie sa mai platesc impozit si in Romania?