avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate Feisan

Activitate Feisan

Sîntem două surori tata nu se înțelege bine cu soramea tot timpul se ceartă și tata spus că vinde casa .poate să vîndă casa fără semnătură noastră el fiind singurul propietar mama noastră e moarte de 15 ani.
Soțul meu are luate două credite de la două bănci și nu a mai plătit rate la nicio bancă de cîteva luni..am auzit că dacă el nu mai plătește ratele băncile își pot recupera bani de la membri familiei adică bancă să facă poprire la pensia lui taicăso
Bună. Cunosc o doamnă în vîrstă de 77 ani e singură un băiat ia decedat și unul e plecat în străinătate de mulți ani. D-na caută pe cineva să o îngrijească lăsîndui casa și ce mai are după moartea ei. Întrebarea mea este dacă aș vrea să am grijă de ea trebuie să vină și baiatul care e în viață la un notar să își dea consimțămîntul că e de acord să o îngrijească pe mama lui că după moartea ei să imi revină mie totul sau se poate face și în absența băiatului
Bună. Suntem doua surori gemene și tatăl nostru sa căsătorit în urmă cu o altă femeie de 17 ani mama noastră e decedata de 19 ani. Dacă tatăl nostru decedează copii i lu mama noastră vitregă mostenesc ceva copii ei fiind din alte căsătorie neavînd nici un copil cu tatăl nostru.
Am lucrat la o firmă 3 luni și. mi-am făcut lichidarea. Eu pe 3 luni aș avea în total 5 zile 1.75 zi pe lună. Aș vrea să imi spună cineva cam cît ar trebui să primesc.
Că să imi fac buletin provizoriu trebuie să fie de prezent și propietarul casei.
Bună. Am niste actiuni din 2014 sînt ale tatălui meu care este decedat de 20 ani și sînt imputernicita pe actiuni că să le pot vinde am nevoie de semnătură fraților