avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate Oana.1

Activitate Oana.1

Bună ziua Ioan sunt. Vreau sa mulțumesc pentru răspuns. Doamne ajuta sănătate spor sa avem
Bună ziua Din nou Ioan Oana. Va rog avem o alta problema.presedintele și firma de administratie au dat demisia.
Prima întrebare președintele de.msionar trebuie sa își încheie mandatul( rezolvând toate facturile asociatiei) în termen de câte zile?
A 2-a întrebare AG poate numi pe cineva din asociatie ca administrator pana cand acesta isi incheie cursul aferent și obține actele de la primărie? .Multumesc anticipat seara buna
Bună ziua Ioan Oana din nou, alta problema.alta întrebare. Va rog avem repartitoare și la căldură și la apa, au venit cu ideea ca trebuie cele cu citire la distanta. Din ce am citit în lege ar trebui făcut acest lucru pana în 2027. Au menționat deja ca sunt vechi și trebuie schimbate. Va rog sunt obligata sa fac acest lucru? Mulțumesc aștept răspunsurile dvs avizate
Bună dimineața din nou stres Ioan va rog re vin cu intrebare legata de asociatie de proprietari. Va rog noi ca asociatie în urma.unei AG am Stabilit alt program de liniste. Acum noua conducere afirma ca nu este valabil acest lucru pt ca legea s-a modificat..este adevărat? nu.am găsit în lege acest fapt mentionat. Mulțumesc mult sanatate zi buna
Bună dimineata iertare ora. Din nou Ioan. Va rog daca cineva nu a muncit, apoi s-a angajat și după câteva săptămâni a întrat concediu medical, poate beneficia de acesta? Angajator cere sa vada cotizațiile la sănătate pe ultimele 6 luni? Este legal? Mulțumesc anticipat. Sănătate zi buna
Bună ziua Ioan din nou, mulțumesc pentru ajutor sănătate și mult bine
Bună ziua ma numesc Ioan oana și revin cu alta problema. Va rog daca cineva este în concediu medical si demisioneaza poate considera aceasta perioada preaviz sau trebuie sa încheie medical și după aceea sa între în perioada de preaviz. Va mulțumim. Sanatate zi buna
Buna dimineața din nou Ioan cu aceeași problema. Acum se agravează treburile. Conducerea a făcut doar ședința de Cex pt a găsi rezolvare tuturor problemelor descoperite și prezentate de unii proprietari. Întrebarea mea este va rog pt o asa problema nu trebuie făcută Adunare Generala (art. 49 din lege e f clar). Va mulțumesc și aștept cu interes răspunsurile și sfaturile avizate ale dvs. Zi buna sa fie
Bună ziua din nou Ioan cu alta întrebare. Va rog proprietarii pot solicita o AG? Președintele vrea sa facă doar ședința de comitet executiv, pentru ca acolo pot hotara ei ce doresc (au fost împuterniciți sa reprezinte asociația la încheiere de contracte cu furnizorii, dar de atunci hotărăsc fonduri și cheltuirea lor fără sa întrebe). Multumesc zi buna
Bună dimineața, tot Ioan cu problemele din asociatie da dl Grecu aveți dreptate trebuie sa continui de.mersul început, numai ca sunt ffffffmulte probleme și nu as dori sa plictisesc, însă voi întreba doar de lucrurile cele mai importante. Am făcut președintelui mulțime de solicitari sa explice toate problemele descoperite de fost cenzor. Nu a răspuns pt ca nu știe și vrea sa acopere pe cei vinovați, pt ca și dansa a fost beneficiara unora dintre aceste hoții. Vom încerca să facem o adunare generala (mers pe la toti proprietarii care vor sa accepte si sa ia masuri la toate neregulile prezentate) în care punctual sa fie explicate toate neregulile ce au loc de anii de zile. Sper sa reușim. Dna președinta vrea sa discute doar în Cex pt ca acolo sunt toți cei care o susțin și sunt de acord cu mulțime aberații. Vedem după ce se mai întâmplă. Le vom prezenta și varianta ca vor fi dați în judecata pt toate daunele produse. Însă știu ca acest lucru este mai greu fiind marea majoritate pensionari. Totuși întrebarea este noi care am plătit atâta timp ce se intampla? Rămânem cu bună credinta păgubiți pe toate planurile? Totuși cum bine spunea cineva prin toate răspunsurile diverse citite EDUCATIA,
ADICA CEI 7 ANI DE ACASA, NU ESTE TRECUTA IN NICI O LEGE. Voi continua sa va supăr cu mesajele mele kilometrice. Sănătate și mult bine. Doamne ajuta spor