avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Activitate Geo_65

Activitate Geo_65

Ea locuieste la Oradea . Si trebuie sa-l scoata de la Galati. In Plus am cerut de la Oradea si dureaza la urgenta 30 zile. Ultimul termen 15.11.24
Daca imi trebuie avocat ? Si daca da unde il gasesc in Galati. As dori sa stiu si suma , sau comisionul.
Va multumesc!
Cum obtin certificatul de Deces al tatalui meu , care a decedat 15.11.2023 , pentru deschiderea masei succesorale. Ultimul domiciliu se afla la Galati.
Daca pot imputernici pe cineva in locul meu. Sora mea se afla in Oradea iar eu in Austria.
Va multumesc!
Dreptul la un pasaport pentru un minor ! Cum pot fi ajutat sa scot acel pasaport ? E vorba de orasul Ploiesti , acolo se afla domiciliul . Prin hotarare judecatoreasca prezidentiala? sau exista alta metoda?
Va multumesc!
Cum pot rezolva mai bine problema cu pasaportul ? Cu hotarare Prezidentiala? Sau altfel? Copilul este in Ploiesti
Cum pot rezolva mai bine problema cu pasaportul ? Cu hotarare Prezidentiala? Sau altfel? Copilul este in Ploiesti
Va multumesc frumos! Se poate si sa fim 2 proprietari pe aceea masina? Poate mai usor sa o inscriu asa? Daca logodnica este cetatean roman-
Cum fac sa pot intra in spatiu la logodnica ? Sau nu este obligatoriu pentru a obtine permis de sedere . Am incercat sa imi fac flotant , dar mi s-a spus doar ptr cetatenii romani. Este poate simplu sa declar doar unde voi locui cu logodnica ?
Va multumesc pentru ajutorul acordat! Mai am o intrebare: Cum fac sa pot intra in spatiu la logodnica ? Sau nu este obligatoriu . Am incercat sa imi fac flotant , dar mi s-a spus doar ptr cetatenii romani. Este poate simplu sa declar doar unde voi locui cu logodnica ?
Va multumesc frumos , dar linkul nu se poate deschide.