avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate iovitadrian

Activitate iovitadrian

Am fost acuzat pe nedrept de furt si mi s-a cerut sa imi dau demisia. nu am dorit sa fac asta deoarece nu m-am simtit vinovat, dar acum mi se imputa si multe alte lucruri in referatul care s-a intocmit.
ce pot face eu, si cum ma poate afecta pe viitor concedierea cu referat ?
Stiu k trebuie sa platesc 3% pt mediu si 16% pe profit. intrebarea mea ar fi: taxele trebuie platite din suma pe care o incasez de la cumparator (sa zicem1 leu) sau separat. adica fondul de mediu din leul respectiv iar la calculul profitului pot sa scad si cheltuielile ?
Sunt deasemenea si in cautarea unei persoane care sa fie in masura sa ma ajute cu contabilitatea (pentru intreprindere individuala), sunt din brasov
Răspuns la discuția Cod CAEN?
as vrea sa stiu care e codul CAEN actual iulie 2012
As dori sa stiu cum sunt alesi consilierii locali, mai precis ce procent trebuie intrunit.
m-am separat de sotia mea, copilul de 1,5 ani a ramas in grija ei. imi poate interzice sa vad copilul si sa il iau si eu acasa la mine cand e posibil?? dar daca vreau sa il vad zilnic?
Discuție despre custodie
m-am separat de sotie si nu ne intelegem in privinta drepturilor mele de a-mi vizita fiica in varsta de 1 an. mentionez ca daca nu e posibil nu doresc in intregime custodia copilului dar vreau drepturi de vizita si chiar sa ramana o zi, doua la mine. care sunt sansele mele? si cat ar costa aprox serviciile unui avocat, nu cred ca exista bunuri materiale pentru partaj.
Răspuns la discuția Infiintare SRL sau PFA
multumesc de intentie dar sunt din brasov.

Multumesc tuturor celor care au citit postul si s-au invrednicit sa imi raspunda, multumesc.

ma asteptam macar la o directionare catre o instituite care sa ma lamureasca
vreau sa particip la targuri si piete cu mici, bere si ce-o sa mai fie cazul. ce acte am nevoie, toate autorizatiile necesare , cat ma costa si daca se ofera cineva sa ma ajute
multumesc
vreau sa particip la targuri si piete cu mici, bere si ce-o sa mai fie cazul. ce acte am nevoie, toate autorizatiile necesare , cat ma costa si daca se ofera cineva sa ma ajute
multumesc
Răspuns la discuția Activitatea comerciala
momentan as vinde haine si incaltaminte