avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Activitate eles

Activitate eles

Nu se poate. Chiar si part-time se considera ca aveti un venit si atunci indemnizatia ar trebui sistata, daca nu o sistati dvs. o sa va gaseasca la un moment dat ca in timp ce incasati indemnizatia aveati si alte forme de venit. O sa va puna sa returnati banii de indemnizatie, se considera bani necuveniti din moment ce dvs. mai aveati si alte surse de venit.

Buna ziua, am o nelamurire in legatura cu modul in care a fost calculat concediul prenatal - daca este cineva care ma poate lamuri si pe mine va dau mai multe detalii:
- veniturile pe ultimele 6 luni au fost urmrt:
din luna mai si pana in luna sept. 1133 lei iar in oct. 1052 lei aceasta a fost indemnizatia pentru cresterea copilului
din 25 oct pana in 31 oct. am avut concediu medical pt. ingrijire copil platit cu 147 lei.
iar din 1 noiembrie am intrat in prenatal

prenatalul pe luna noiembrie a fost de 688 net dar pe fluturas apare si impozit retinut in val. de 84 lei
iar pt luna dec. 660 lei
Va rog sa-mi spuneti daca a fost calculat corect. Multumesc!

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
Buna ziua, am o nelamurire in legatura cu modul in care a fost calculat concediul prenatal - daca este cineva care ma poate lamuri si pe mine va dau mai multe detalii:
- veniturile pe ultimele 6 luni au fost urmrt:
din luna mai si pana in luna sept. 1133 lei iar in oct. 1052 lei aceasta a fost indemnizatia pentru cresterea copilului
din 25 oct pana in 31 oct. am avut concediu medical pt. ingrijire copil platit cu 147 lei.
iar din 1 noiembrie am intrat in prenatal

prenatalul pe luna noiembrie a fost de 688 net dar pe fluturas apare si impozit retinut in val. de 84 lei
iar pt luna dec. 660 lei
Va rog sa-mi spuneti daca a fost calculat corect. Multumesc!
Buna ziua,
Incepand cu 1 ianuarie 2011 nu se mai plateste imp. forfetar dar cica ar fi altul cel real. va rog frumos daca ma poate lamuri si pe mine cineva cu informatii mai exacte referitor la darile catre stat . Un taximetrist pe cont propriu (PFA) ce obligatii de dari are catre stat? Va multumesc mult
Răspuns la discuția concediu de crestere al copilului
nu va avantajeaza mai mult CIC.............luati cele 126 zile con. maternitate sunt mult mai avantajoase :acute:
Salariul mediu pe unitate ar trebui sa fie cel din luna nasterii copilului , indiferent la ce data se solicita acest ajutor .
da, legal puteti lua banii.
daca solicit locuinta sociala ar fi un impediment faptul ca figurez cu aceasta mostenire de care nici macar nu beneficiez? in cazul meu se considera ca as avea spatiu locativ? multumesc.
nu am renuntat la succesiune, am acceptat-o. mama spune ca ea are cea mai mare cota si ca am foarte putin din acel ap. (nici macar o camera) ap. are 3 cam.
Referitor la iesirea din indiviziune as dori mai multe detalii.... daca as cere asta in instanta taxele ar fi in functie de val. ap.? exista o medie a costurilor? multumesc