avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 261 soluții astăzi
Forum Activitate Gheorghe Cismas

Activitate Gheorghe Cismas

cum se realizeaza promovarea in clasa in cazul unui consilier juridic fp? (art. 68, alin.3 din L 188/1999 )
va poate dona dreptul de uzufruct viager, urmand ca dupa decesul sau sa se dezbata doar nuda proprietate asupra apartamentului
se poate cere introducerea in cauza, ca parat, a municipiului prin primar
Buna ziua
Pentru anularea titlului de proprietate este competenta in prima instanta judecatoria, iar actiunile pe fond funciar sunt scutite de taxa de timbru.

Succes.
Buna ziua. As dori și eu regulamentul privind acordarea sporului pentru condiții vătămătoare.
Va mulțumesc .
Adresa mea de mail cismasgheorghe@yahoo.com
Răspuns la discuția procesverbal de punere in posesie
art. 11, alin. (2) din Legea 50/1991 republicata excepteaza de la necesitatea obtinerii autorizatiei de construire numai lucrari pentru amplasarea tonetelor sau pupitrelor inchise destinate comercializarii presei, cartilor si florilor. In rest... :closedtopic:
Răspuns la discuția procesverbal de punere in posesie
pentru a construi, va trebuie autorizatie de constructie, pentru AC trebuie extras CF pentru teren, asa ca...#-o
Răspuns la discuția premiu personal contractual 2010
aveti dreptul la tichete de vacanta in conditiile legii.(OUG 8/2009, HGR 215/2009)
Răspuns la discuția revendicare imobiliara
buna ziua
- depinde de baza legala a restituirii.
- pe legea 18/1991 nu prea putea fi reconstituit dreptul de proprietate asupra terenului, deoarece nu mai era teren agricol sau silvic...
puteti deschide actiune in instanta pentru anularea titlului de proprietate sau (daca restituirea este legala) pentru stabilirea dreptului de superficie, pe durata existentei constructiei.
cred ca merita incercat.
succes
Răspuns la discuția ce am de facut?
Puteti cere in instanta stabilirea dreptului de superficie pe durata existentei cladirii, deoarece sunteti dobanditor de buna credinta. Oricum, sfatul meu e sa va luati un avocat. Succes