avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Activitate ionela_san

Activitate ionela_san

Buna ziua
In prezent sunt functionar public(contabil) si prin dispozitia primarului cu avizul ANFP am atributii de secretar. Intrebarea mea este cum difera procedura de examinare pentru Concursul de promovare pentru ocuparea funcţiei publice de conducere vacante de secretar al comunei, fata de Concursul de recrutare pentru ocuparea funcţiei publice de conducere vacante de secretar al comunei.
Va multumesc
Cine ma poate ajuta cu un model de proces verbal pt sedinta de deschidere a licitatiei de concesionare teren.
Va multumesc.
Răspuns la discuția Salarizare
bugetar
Discuție Salarizare
Daca o persoana este incadrata cu studii medii in luna martie 2014. In luna iulie 2014 in situatia in care va termina facultatea si va obtine diploma de licenta se poate trece pe studii superioare. Va multumesc
Buna ziua, va rog sa ma ajutati.
Sunt functionar intr-o primarie, din 1.03.2009, pe postul de inspector achizitii publice, fiind absolventa Facultati de stiinte economice. Ma intereseaza daca ma pot inscrie la concursul pentru ocuparea postului de secretar comuna in cazul in care se va elibera acest post.
Va multumesc
daca o persoana este functionar public poate detine o societate SRL:stunned:
buna ziua.
daca un coleg face cerere de concediu fara plata pentru un an de zile, cine preia atributiunile in conditiile in care acest post este unic, si cu un numar de salariati foarte mic in aceasta institutie.
SE POATE INCADRA O ALTA PERSOANA PE ACEST POST PE O PERIOADA DE UN AN DE ZILE.
va multumesc
daca la momentul nasteri nu are 12 luni lucrate poate beneficia de acest drept
Discuție salarizare 2010
buna ziua
va rog sa ma ajutati cu un raspuns
in decembrie 2009 toti salariatii din unitatea noastra avem un spor de 10% - pt zgomot , acum am primit avizul pt conditii deosebite cu un spor de la 10 la 15% asa cum prevede faimoasa lege unica de salarizare.
Intrebarea mea este prin dispozitia primarului putem primi sporul de 15% si nu 10% cat aveam in 2009 (zgomot, toxicitate si arhiva avem avizul de la ITM pt aceste conditi in anul 2010)

va multumesc


v
Discuție salarizare
buna. in 2008 am terminat facultatea de stinte economice, in septembrie am fost incadrata ca suplinitor la o scoala primara. In februarie 2009, prin concurs am fost incadrata pe postul de referend achiziti pulice, primarie. Ce salar de baza pot primi? multumes!