avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Activitate carmen 24

Activitate carmen 24

Răspuns la discuția Hotararea de divort in Anglia
salut laura sunt casatorita din oct anul trecut cu un cetatean polonea. nu avem cpoii si nimik in comun.casatoria a avut lok in anglia.am dori sa divortam deoarece el doreste sa se intorca in pl eu sa revin in ro.poti sami spui cum as putea sa procedez sa divortez in uk ??care sunt pasii si cam cat mar costa?? mersi mult
Răspuns la discuția casatorie in UK
depinde unde vrei si cat de repede.. la un council aproape unde stai in uk numai cu pasaporturile 2 martori si o taxa. programare si in 5 min gata .la amb din londra la fel ca acsa multe acte taxe in special pt el etc si plus daca vrei sa iei drept de munca apoi trebuie tradus certf ro de la ambasada romaniei in uk pt al trimite la HO iar daca vrei vrea sa divortezi(intrun caz nefericit) e ff complicat si scump daca ai certf eliberat de autoritatile din uk acum depinde cat vrei de repede ,scopul mai multe
Discuție divort
sunt casatorita in uk cu certf de casatorie din uk as vrea sa divortez.tin sa precizez ca sunt cetatean roman in acte totul din ro sotul meu este din polonia la fel toate actele din pl.noi neam casatorit pe baza pasaportului si atat.cum as putea sa divortez in romania in cond in care el este in polonia eu in romania.care ar fi pasii.cel mai repede si fara complicatii.nu avem copii nimik de impartit si de comun acord
Răspuns la discuția somaj
deci daca ma intorc acasa nu pot beneficia de nimik pana gasesc de munca ceva??
Discuție somaj
am terminat fac in anul 2009 as mai putea beneficia de somaj??dupa ce am terminat am plecat din tara acum as dori sa ma intorc.pana gasesc ceva de munca pot beneficia de somaj sau ceva de genul??
Răspuns la discuția divort
vreau sa mentionez ca pe cert de casatorie scrie adr din uk dar domicilul adika toate actele pas bi sunt romanesti el este cetatean polonez
Discuție divort
sunt casatorita cu un cetatean strain de9 luni casatoria a avut lok in uk asa putea sa bag divort in ro. nu avem copii si nici martori ca cum ar decurge procedura?/
Răspuns la discuția prima casa
eu am buletinul tot in ro dar sotul meu este cetatean polonez si contractul de munca in uk.cartificatul de casatorie este tot de aici.eu deocamdata sunt la studii si momentan nu lucrez deci singura sursa de venit poate fi dovedita de el.multumesc
Discuție prima casa
sunt casatorita cu un cetatean polonez si locuim momentam in uk.Sotul meu lucreaza de 3 ani cu contract si eu la studii.Care sunt criteriile de acordare??Am putea obtine un astfel de credit in condiitiile in care el este cetatean strain singurul care poate dovedi o sursa de venit.multumesc
salut
in vara asta as vrea sa ma casatoresc in anglia cu un cetatean polonez
de ce acte as avea nevoie?si de unde as putea sa le iau de aici sau din anglia? va multumesc